Yeşilay Sağlık Elçileri Arıyor

  • Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2018
  • Bu haber 470 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Yeşilay Sağlık Elçileri Arıyor

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şubesi bir ilke daha imza atarak Yeşilay Sağlık Elçileri projesini Mardin’de hayata geçirerek farkındalık oluşturuyor.
Yeşilay elçileri projesi bağımlılıklarla mücadelede hassas ve toplum bilinci yüksek olan farklı meslek guruplarının gayreti ve desteği ile hayata geçirilecektir. Proje ile esnafın katılımı sağlanacak, bağımlılıklar alanında esnaf bilinçlendirilecektir.

Hedef Toplum Bilincini Arttırmak
Yeşilay Genel Merkezi’nin katkıları ve Mardin Şubesi’nin öncülüğünde yürütülecek olan projenin hedefi; toplumda bağımlılıklar ile mücadelede farkındalık oluşturmak, mücadele bilincini arttırmak, Yeşilay elçisi olacak esnafın rol model olmasını sağlamaktır.

Yeşilay Elçilerini Arıyor
Proje ile ilgili Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğluyaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:
“Yeşilay Sağlık Elçileri Projesi şubemizce Mardin’de hayata geçirilecek, proje ile ilgili eğitilen Yeşilay Gönüllüleri sahada özellikle bağımlılıklar konusunda hassasiyeti olan esnafa ulaşacaklardır. Burada amaç bu önemli mücadelede toplumu bilinçlendirmek, mücadele alanına bilinçli esnafı çekebilmektir.
Özellikle gençlerin uğrak yerleri olan kahvehane ve internet kafe gibi mekânlar seçilecektir. Bu alanda mücadele etmek isteyen, gönüllü elçi olmak isteyen Yeşilay dostlarını bekliyoruz, şubemize müracaat edebilirler”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın