Siyasetin kapıları gençlere sonuna kadar açılmıştır

  • Haberin Tarihi: 3 Mayıs 2018
  • Bu haber 435 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Siyasetin kapıları gençlere sonuna kadar açılmıştır

Ak Parti’de 24 Haziran’da yapılacak olan Milletvekilliği seçimi için  aday adaylığı süresi sona erdi.

Aday Adaylığı başvurusunu yaptıktan sonra Ak Parti Mardin il Başkanlığı’nı ziyaret eden Muhammed Alan, “Siyasette gençlere yer vermek ustalığın şiarındandır” prensibiyle, siyasetin kapıları biz gençlere sonuna kadar açılmıştır. 16 Nisan 2017, anayasa Referandumunda, seçilme yaşının 18’e düşürülmesi, sayın Cumhurbaşkanımızın, gençlere duymuş olduğu güvenin en büyük göstergesidir. Dedi.

Muhammed Alan ve beraberindeki heyet Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri ve partililerle bir süre görüştükten sonra bir basın açıklaması yaptı.

Gençlik, Milletlerin sahip olduğu en büyük hazinedir. Ecdadımıza baktığımızda da, gençlere verilen önemi görmekteyiz. Partimiz, kurulumundan itibaren ,gençlere değer vermenin yanı sıra ,gençleri ,ön plana çıkarmakta Olduğunu söyleyen Alan, “ Bu, peygamber adabıyla edeplenmiş bir kadronun, fikri mülahazasının bir sonucudur. Nitekim Rasulullah(s.a.v) gençlere büyük görevler vermiştir. Tebliğin ilk yıllarında, sohbet için kullandıkları evi ,Rasulullaha açan, Erkam Bin Ebil Erkam(r.a), henüz ,17-18 yaşlarında bir gençti. 16 Nisan 2017, anayasa Referandumunda ,seçilme yaşının 18’e düşürülmesi , sayın Cumhurbaşkanımızın ,gençlere duymuş olduğu güvenin en büyük göstergesidir. Ben de , Cumhurbaşkanımızın, bizlere duymuş olduğu bu güven dolayısıyla, daha önceleri ,İstanbul’da Üniversitemde almış olduğum ,Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Türkiye Gençlik Vakfı Teşkilatlanma birim başkanlığı, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Ak Parti Sekretarya birim başkanlığı ve ÖNDER İstanbul Üniversiteler İstişare kurulu üyeliği, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi AK Parti Teşkilatlanma başkanlığı görevlerinin yanı sıra, yine çeşitli STK ve Derneklerde, gönüllü olarak almış olduğum birçok görev ve son olarak da 16 Nisan 2017 ,Anayasa referandumu sürecinde, İstanbul 3. Bölge İl Seçim Kurulu, Hukuk Komisyonunda görev alarak, Cumhurbaşkanımızın, bizlere duymuş olduğu güveni, boşa çıkartmamaya her zaman gayret ettim. Bugün de, bu güvenin bana vermiş olduğu ilham, gayret ve istek üzerine, bu yola revan olmak için talip oldum. “ dedi.

Aday Adayı Muhammed Alan, “Bizler aynı davanın birer neferleri olarak, makama değil, hem davamıza hem de bizler için hayırlısı ne ise ona talip olan, Aday Adayı kardeşlerimizle birlikte yol yürüyerek, 24 Haziran seçimlerini Fırat Kalkanı Operasyonu ve Zeytindalı Harekatı sırasında olduğu bir ve beraber olup birbirimize sımsıkı kenetlenerek 24 Haziran seçimlerini zaferle taçlandıracağız. Bu vesileyle 27. Dönem Milletvekilliği Seçimlerinde Ak Parti’den Mardin Milletvekili Aday Adayı olduğumu ilan ediyorum. “ dedi

Muhammed Alan ve beraberindekiler Hatıra fotoğrafı çekerek partiden ayrıldı

Muhammed Alanı kendisinden tanıyalım.

Ben Muhammed Alan,  Midyat’lıyım, Mardin’liyim, Kızıltepe’liyim, Savur’luyum, Mezapotamyalıyım  bu toprakların çocuğuyum bu topraklarda doğdum ve büyüdüm. İlk ve ortaokul öğrenimimi, Cumhuriyet İlk Öğretim Okulunda okudum. Lise eğitimimi, Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesinde tamamladıktan sonra, şuan lisans eğitimime, Fatih Sultan Mehmet Vakıf Üniversitesi Hukuk ,Fakültesinde, devam etmekteyim. Öğrenim hayatım boyunca çevreme, milletime ve ülkeme yararlı olabilecek, sosyal faaliyetler içerisinde bulundum ve bulunmaya da devam ediyorum.

     

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın