Süleyman Çelik: Kürtlerin haklarının savunucusu AK Parti’dir

  • Haberin Tarihi: 5 Mayıs 2018
  • Bu haber 279 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Süleyman Çelik: Kürtlerin haklarının savunucusu AK Parti’dir

Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Süleyman Çelik, gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair açıklamalarda bulundu. Gazetemiz imtiyaz sahibi Rıdvan Fidan ve Yazı işleri Müdürü Mehmet Sait Çakar’ı gazetenin ofisinde ziyaret eden Çelik, seçim ve bölge sorunları ile ilgili gündemi değerlendirdi.

Mardin ve çevresindeki  kan davalarının ve anlaşmazlıkları barışla sonuçlandırmakla  tanınan Süleyman Çelik,  bölgedeki hassasiyetlere ilişkin çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Bölgemizde HDP ve terörle mücadele ediyoruz. Halkın terör örgütünün boyunduruğundan kurtulma mücadelesi var diyen Süleyman Çelik, “Bölge halkı bu  siyaset anlayışından çok yoruldu. HDP’nin bu bölgedeki Kürtlerin kandilin güdümünden kurtulup bölge insanına hizmet edecek siyaset yapmasını istiyoruz. Bu bölgedeki Kürtlerin de  haklarının savunucusu yine Ak Parti’dir, yine Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. HDP’nin Kandilin güdümünde olduğunu herkes anladı ve gördü.” Dedi.

OHAL Seçim Selameti İçin Fırsat

Bölgedeki belediye yönetimlerinin, Kandilin talimatları doğrultusunda karar ve hizmet verdiklerine vurgu yapan Süleyman Çelik, Olağanüstü Hal Uygulamasının seçimin selameti açısından bir fırsat olduğunu ifade etti. Çelik “HDP Kandilin güdümünde. Geçmiş dönem seçimlerinde tanık olduğumuz olaylar oldu. Müdahale ettik. Terör ve silah baskısı altında sandık selametinden bahsedilemez. Bölgede herkesin hür iradesi ile oy kullanmasını için OHAL uygulaması önemlidir. HDP,nin tehdit ve baskısı altında geçirdiğimiz seçimler oldu. Mobbing yapıp sandıklara baskı kuruyorlardı. HDP’nin oylarının üste istiflendiğini gördük, bu seçmen üzerinde bir baskı değil mi?, şeklinde konuştu

Kayyumlar İyi İşler yaptı.

Seçim ile iş başına gelenlerin seçim ile gitmelerinden yana olduklarını, ancak HDP Belediyelerinin kayyuma davetiye çıkardığını söyleyen Çelik, “HDP Belediyeleri Kandilinden güdümünden çıkamadı. Dışarıdan gelen Kandil temsilcileri işçilerle görüşerek, Kobani  adına aylık olarak para talep etti. Paralara Kobaniye değil, Kandile gitti. Hizmet yapılmadı. HDP,li belediyeler Kayyuma davetiye çıkardı. Birileri neden belediye genel meclisinden birine verilmedi diyor. Sıkıntılar yaşanacaktı. Devletin Valisi, Devletin Kaymakamı kayyum ataması yerinde bir uygulamadır. Partili kayyum atansaydı farklı sesler, olumsuzluk belki de çatışmalar yaşanacaktı. Bugün geldiğimiz noktada vatandaş kayyumlardan memnun. Kayyumlar iyi hizmetler veriyor. Gelen paralar hizmete dönüşüyor. Kandil Kayyumlarına karşı, devlet  kayyum atadı” şeklinde sözlerini sürdürdü.

Ak Parti Mardin Milletvekili Aday Adayı Süleyman Çelik, 26. Dönem 3. Sıradan milletvekili adayı olarak seçimlere katılmıştı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın