Foto Maraton Yarışması Sona Erdi

  • Haberin Tarihi: 7 Mayıs 2018
  • Bu haber 1744 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Foto Maraton Yarışması Sona Erdi

Mardin Valiliği ve Mardin Büyükşehir Belediyesi ortaklığında düzenlenen “mardinmasa” organizasyonunda bitirilen Mardin 3. Ulusal Foto Maraton Yarışması sona erdi. 5 gün süren yarışmada farklı şehirlerden gelen 365 fotoğraf sanatçısı yaklaşık 2 bin fotoğrafla Mardin’in kültürel, tarihi ve folklorik özelliklerini fotoğrafa yansıttı. Yarışma Mardin’in tanıtımı için de olumlu etki sağladı. Yarışma sonunda birbirinden güzel fotoğrafların seçilmesi esnasında jüri üyeleri ise oldukça zorluk yaşadı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bu tür organizasyonlar ilimizin daha iyi yerlere gelmesi adına fayda sağlıyor” ifadesini kullandı. Foto Maraton ile birçok fotoğraf sanatçısının Mardin’e geldiğini vurgulayan Yaman, “Mardin’de yaşanan değişim ve gelişim ilimizin kalkınmasını sağlıyor. Huzurun hakim olduğu ilimizde ilginin daha da artması için uluslararası ve ulusal çapta etkinlikler yapıyoruz. Organizasyonlar turizmin gelişmesinde önemli bir yer tutuyor. Bu bağlamda son aylarda düzenlediğimiz ve ev sahipliği yaptığımız etkinlikler dikkatler bir kez daha şehrimize çekmiştir” dedi.

Eserler Tanıtıma Katkı Sağlar
Yarışmada çekilen fotoğrafların birbirinden değerli olduğuna işaret eden Yaman, “Fotoğraf sanatçılarımız 5 gün boyunca güzel Mardinimizin çeşitli noktalarında çekimlerini yaptılar. Farklı bakış açılarıyla ilimize farklı bir boyut kazandıran sanatçılarımızın eserlerini tanıtım etkinliklerinde kullanacağız. Buraya gelen fotoğraf sanatçıları aynı zamanda ilimizin tanıtım elçileri olacak. Programda emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi.
Diğer yandan yarışmada dereceye giren fotoğraf sanatçıları şöyle oldu:
10 adet başarı ödülü kazanan fotoğraf sanatçıları (2 bin TL ödül kazananlar)
Kemal Özkılıç, Enes Top, Fırat Kıztanrı, Mehmet Aslan, Merve Ergin, Murat Kaplan, Şükrü Abal, Kahraman Bekçili, Hakan Gümüş
Engelsiz Mardin Adına Özel Ödülü (1000 TL)
Ali Sözen
Muhammed Fatih Safitürk Özel Ödülü (1000 TL)
Hakan Gümüş
Mardin Büyükşehir Belediyesi Özel Ödülü (1000 TL)
Murat Bakmaz
Mardin Valiliği Özel Ödülü (1000 TL)
Uğur Çimen
Seçici Kurul Özel Ödülü (1000 TL)
Uğur Çimen
Ayrıca 10 adet fotoğraf sanatçısı mansiyon ödülü alırken 50 adet de sergileme ödülü verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın