“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek”

  • Haberin Tarihi: 9 Mayıs 2018
  • Bu haber 393 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek”

“Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek” Yetenek Yarışmasının Ödülleri sahiplerini buldu.Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti  işbirliğinde, ülke geneli ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerine yönelik,  görsel ve edebi alanda  düzenlenen “Sağlıklı Nesil, Sağlıklı Gelecek”  yetenek yarışması birincileri ödüllerini aldı.

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü  Toplantı Salonunda gerçekleştirilen ödül törenine  İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı , Şube Müdürü Abdurahman Ceylan ,Yeşilay Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ile, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve veliler katıldı.

Yeşilay Mardin Şube başkanı Lütfü Günlüoğlu konuşmasında özetle şunları söyledi: “Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Yeşilay Cemiyeti iş birliğinde ilkokul, ortaokul ve lise öğrencilerinin zararlı alışkanlıklara karşı bilinçlendirilmeleri amacıyla proje hayata geçirildi. Bu vesile ile dereceye giren öğrencileri ödüllendirmek istedik. Öğrencilerimizin bir kısmı da aileleri ile birlikte İstanbul’da düzenlenen programa katıldılar”

YEŞİLAY’IN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ

Mardin Milli Eğitim İl Müdürü Sarı ise, “Bağımlılıkla mücadelede en büyük görevlerden biri anne-baba ve öğretmenlerimize düşmektedir. İlimizde 200 bini aşkın öğrencimiz var. Çocuklarımızı hepsini bağımlılıklardan uzak tutmaya çabalıyoruz. Bu konuda Yeşilay’ın çalışmaları takdire şayandır ” dedi.

Başarı gösteren öğrenciler aynı zamanda Yeşilay’ın İstanbul’daki genel merkezi Sepetçiler Kasrı’nda düzenlediği büyük bir organizasyonla ödüllerini cemiyetten teslim aldı.

İl Milli Eğitim Müdürlüğü toplantı salonunda düzenlenen törende yapılan konuşmaların ardından yarışmalarda birinci olan öğrencilere ödülleri protokol tarafından verildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın