Çocuklara “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” Müzikali

  • Haberin Tarihi: 9 Mayıs 2018
  • Bu haber 412 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Çocuklara “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” Müzikali

Sağlık Bakanlığı; Obezite ile mücadelede, sağlıklı beslenme ve hareketli yaşamı teşvik için “sağlıklı tayfa, rafadan tayfa” müzikalinde çocukları buluşturdu.
Sağlık Bakanlığının, “Obezite ile mücadele kapsamında, toplumun sağlıklı beslenme ve hareketli yaşam hakkında duyarlılığın sağlanması , çocuklara yönelik sağlıklı yaşamın teşviki” konularında farkındalığın arttırılması amacıyla, toplumda sağlıklı yaşam bilincinin oluşturulması ve çocukları sağlıklı yaşama özendirme temalı “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinlikleri düzenlendi.
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü koordinasyonunda, İl Milli Eğitim Müdürlüğün desteklediği ve ilkokul öğrencilerinin katılımıyla, Artuklu Kapalı Spor Salonunda, iki seans halinde “Sağlıklı Tayfa, Rafadan Tayfa” müzikal gösterim etkinliği düzenlendi. Sağlık Bakanlığınca hazırlanan, logo, afiş, broşür ve diğer dokümanlar öğrencilerin görebileceği yerlere asıldı.
Müzikal gösterimine katılan öğrencilere, sağlıklı yaşam mesajları içeren çanta ve şapka verildi. Çantada diş macunun diş fırçası ve kırtasiye malzemesi olduğu gözlendi.
İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, müzikal gösterimini çocuklarla birlikte izledi. Dr. Yavuz “ Obezite, sağlıksız beslenme ve hareketsizlik tehlikeli boyutlara ulaştı. Bakanlığımız müzikal ile çocuklara hareketli bir yaşamı benimsetmek ve sağlıkla yaşam alanında farkın-dalık yaratmayı hedefliyor. İl Müdürlüğü olarak bu konu üzerinde hassasiyetle duruyoruz.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın