Doludan zarar gören çiftçiler Destek bekliyor

  • Haberin Tarihi: 9 Mayıs 2018
  • Bu haber 516 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Doludan zarar gören çiftçiler Destek bekliyor

Ömerli İlçesinde geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağmur ve dolu yağışı nedeniyle Kiraz ağaçları bağ ve bahçelerin doludan zarar gören çiftçiler, yetkililere seslenerek yardım çağrısında bulundu.
Ömerli İlçesinde geçtiğimiz hafta etkili olan sağanak yağmur ve dolu nedeniyle Kiraz ağaçları Bağ ve bahçelerin ve ekili arazileri zarar gören çiftçiler, zararlarının karşılanmasını istiyor. Yağan doludan Kiraz ağaçlarının ve Bağların ekili arazilerinin çok büyük bir zarar gördüğünü belirten çiftçiler, yetkililerden yardım istedi.
Ömerli ilçesinde geçen hafta dolunun vurduğu Kiraz ağaçlarında verimin büyük bir oranda düştüğü belirten çiftçiler, bu sene çok iyi bir rekolte beklentisi içinde olduklarını, ancak dolu nedeniyle yaklaşık yüzde 80 yakın rekolte kaybı ile karşı karşıya bulunduklarını belirttiler.
Geçtiğimiz hafta etkili dolu yağışının baharın gelişi ile Kiraz ağaçların ve bağların açılmasıyla Kiraz ağaçları vurduğunu belirten çiftçiler, arazilerinde büyük zararlara yol açan bu yağışın 2 yıllık mahsullerini yok ettiğini ve zararlarının karşılanması için yetkililerden destek istediklerini ve Devletin burada çiftçilere yardım etmesini bekleriz. Kredi borçlarının ertelenmesi, mağdur olan çiftçilere yardım yapılmasını istiyoruz. Dediler.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın