“Bu şehirde, artık herkesin yüzü gülüyor”

  • Haberin Tarihi: 9 Mayıs 2018
  • Bu haber 334 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bu şehirde,  artık herkesin  yüzü gülüyor”

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kültür ve sanat etkinlikleri tüm hızıyla devam ediyor. Kültür Turizm ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı Konservatuar öğrencilerinin hazırladığı, “Mahmut ile Yezida”adlı tiyatro oyunu Atatürk Kültür Merkezinde sahnelendi. ‘Mahmut ile Yezida’nın aşkının anlatıldığı tiyatro oyununa vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Töre nedeniyle bu dünyada kavuşamayan ‘Mahmut ile Yezida’nın aşkının anlatıldığı tiyatro oyunu ve seslendirilen ağıtlar duygusal anlar yaşattı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, oyunun sonunda yaptığı açıklamada, emeği geçenlere teşekkür ederek, “Büyükşehir Belediyesi olarak yaklaşık bir yıldır hemşerilerimizle beraber konservatuarda Mardin’e hizmet veriyoruz. Sanat evinin inşaatına da başladık kısa bir süre sonra bittiğinde arkadaşlarımız burada daha iyi şartlarda çalışacaklar. Bu tür faaliyetleri genç kardeşlerimizin sayesinde şehrimizde artırıyoruz. Hep dışardan gelen sanatçılarla değil şehrin kendi sanatçılarıyla da bu faaliyetlerimiz artarak devam ediyor.”
Şehrin artık özlediği günlere emin adımlarla gittiğini ifade eden Yaman, “Vatandaşlarımızın sayesinde ve destekleriyle şehir bu hale geldi. Bir buçuk yıl önce bize bu görev verildiğin de hep şunu söylemiştim, “Bu şehrin hikâyesini birlikte yazacağız” diye. İnşallah öylede oluyor. Mardin artık özlediği günlere doğru gidiyor. Bu şehirde, oteller dolu, işyerleri dolu, her yer dolu ve herkesin artık yüzü gülüyor. Şehrin, sizlerin ve evlatlarınızın daha önce yaşamış olduğu bu travmayı atlatmış olacağız.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın