Sağlıkspor´da 1. Lig Kutlaması

  • Haberin Tarihi: 10 Mayıs 2018
  • Bu haber 817 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Sağlıkspor´da 1. Lig Kutlaması

Mardin 1947 Sağlıkspor Hentbol Takımı Güçlü Rakiplerini yenerek 1.Lig´e çıkması sağlık teşkilatında sevinç yarattı.
Mardin 1947 Sağlıkspor Kulübü bünyesindeki Bayan Hentbol Takımı 1.Lig´e çıktı. Yönetim sporcularla birlikte bir yemekte buluşup, başarıyı kutladı. Kutlama yemeğine İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, Müdür Yardımcısı Uz. Dr. Murat Sinanoğlu, Cihanpol Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Emin Değer, Uz. Dr. Mehtap Bingül, Dr. Tuğba Onat, Dr, Selim Ünverdi, Dr. Hasan Timurağaoğlu, Daire Başkanı Şeyhmus Alkan, İsa Aydoğan, Bahattin Küçükaslan, M.Ali Beğen, Mehmet Pekince, Bülent Hakioğlu ve İbrahim Falay ile hentbol takımının bazı sporcuları katıldı.
Mardin 1947 Sağlıkspor Kulüp Başkanı Mehmet Çelik, kıt imkanlarla en güçlü rakiplerini yenerek 1.Lig´e çıkan Bayan Hentbol takımı sporcularını tebrik etti. Çelik “ Bayan hentbol takımı sporcuları, yüreklerini ortaya koyarak, inanılması zor bir başarı elde etti. Bayan sporcu kardeşlerimizi kutluyorum. İlk karşılaşmamızda, takım dayanışmasını, sporcuların azmini gördüğümde, başaracağımıza inandım. Ve her fırsatta teknik heyete ve sporculara başaracağız 1.Lig´e çıkacağız dedim. Bu gün başarmanın mutluluğunu hep birlikte yaşıyoruz. Her zaman yanımızda gördüğümüz İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, Uz.Dr. Murat Sinanoğlu ve yönetici arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Desteklerini gördüğümüz Cihanpol Hastanesi Radyoloji Uzmanı Dr. Emin Değer´e, teknik heyette yer alan Murat Dur ve Habib hocalara, gecesini gündüzüne katan başkan yardımcısı Mehmet Pekince´ye, İl Sağlık Eski Müdürü Dr. Mehmet Derviş, Uz.Dr. Mehtap Bingül´e ve Eczacı Kadri Çalım´a teşekkür ediyorum “ dedi.
İl Sağlık Müdürü Uz.Dr. Saffet Yavuz, Mardin´den Henbol dalında mücadele eden Büyükşehir Belediye spor Bayan Hentbol takımı ile Mardin 1947 Sağlıkspor Hentbol takımlarının 1. Lig´e çıkmasını çok önemli bulduğuna vurgu yaparak “ Valimiz ve Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Yaman´ın himayelerindeki Büyükşehir Belediyespor Bayan Hentbol Takımı ile Mardin Sağlıkspor Bayan Hentbol takımlarının aynı grupta 1.Lig´e çıkmalarını anlamlı buluyorum. Mardin 1947 Sağlıkspor Kulübü, sağlık çalışanlarına, ailelerine ve çocuklarına spor yapma imkanı sağlamak, çalışanlarımızın spor aktiviteleriyle kaynaşmalarını, kaliteli zaman geçirmeleri için kurulmuştur. Bugün ulaştığımız nokta da beklentilerimizin üzerinde bir başarı sağlanmış. Emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın