“Gençlerin siyasette aktif olması için aday adayı oldum”

  • Haberin Tarihi: 12 Mayıs 2018
  • Bu haber 325 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Gençlerin siyasette aktif olması için aday adayı oldum”

Mardin’de üniversite öğrencisi, 24 Haziran’da yapılacak genel seçimlerinde milletvekilliği adaylığı için HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığına başvuruda bulundu.
HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığı’nda 24 Haziran milletvekili aday adaylığı için başvurular son günde de devam etti.Türkiye genelinde il ve ilçe merkezlerinde yapılan başvurular neticesinde 81 ilde 600 kişilik aday listesi gösterileceği belirtildi.
Milletvekili aday adaylığı için HÜDA PAR Mardin İl Başkanlığına birçok başvuru yapılırken, başvuru yapanlardan biri de HÜDA PAR Mardin İl Gençlik Kolları Başkan Yardımcısı ve aynı zamanda üniversite öğrencisi Mahsum Tunç idi.
HÜDA PAR’ın gençlerin siyasette aktif rol almasına yardımcı olduğunu belirten Tunç, “Malumunuz ülkemizde gençlerin siyasette pek aktif olmadığı bir sistem var. Son zamanlarda yapılan düzenlemeler ile bunun önü kısmen açılmıştır. Hür Dava Partisi de gençlerin siyasette aktif rol almasını isteyen siyasi harekettir. İlkokul, lise ve üniversite gençliğinin nitelik olarak çok da iyi yerlerde olmadıkları için daha aydınlık ve güçlü bir geleceğe taşınabilmesi için HÜDA PAR’dan aday oldum.” dedi.
Milletvekili aday adaylığı için başvuru yapan Tunç, dilekçesini İl Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Doğu’ya teslim etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın