Gençlik bayramı kutlandı

  • Haberin Tarihi: 19 Mayıs 2018
  • Bu haber 251 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gençlik bayramı kutlandı

Büyük Önder Mustafa kemal Atatürk gençlere armağan ettiği 19 Mayıs Bayramı Mardin de büyük coşku ile kutlandı.
Mardin Cumhuriyet alanında yapılan ilk törende Gençlik Hizmetleri İl Müdürü Hadi Çomaktekin Atatürk anıtına çelenk konması ile saygı duruşu ve istiklal marşı okunduktan sonra gençler şerit halinde Cumhuriyet alanından 21 Kasım şehir stadına kadar bayraklarla yürüdüler.
Kendilerine eşlik eden Vali yardımcısı Bahattin Çelik, Tugay komutanı Tuğgeneral Altan Er, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Kenan Topçu, Gençlik hizmetleri il müdürü Hadi Çomaktekin, İl Milli eğitim Müdürü Yakup Sarı, Emniyet Müdürü Hasan Onar ve halkın ve öğrencilerin katılımı ile yapıldı.
Günün anlam ve önemi belirten bir konuşmasını yapan Gençlik hizmetleri il müdürü Hadi Çomaktekin halka ve öğrencilere şöyle seslendi: Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürkün taşıdığı duygularla sizleri selamlıyorum, milletimizin tüm onur ve asaletiyle büyük Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün rehberliğindeki tarih sahnesinde bir defa daha şaha kalkışının başlangıcıdır. “Sizler yeni Türkiye’nin genç evlatları! Yorulsanız dahi beni takip edeceksiniz. Dinlenmemek üzere yürümeye karar veren asla ve asla yorulmaz” diyor Atatürk. Temeli 19 Mayısta Mustafa Kemal Atatürk tarafından atılan “Milli egemenlik” ilkesi ile birliğimiz ve bütünlüğümüz sağlanmış çarenin ancak millette olduğu tescillenmiştir. Bugün de vazgeçilmez güç kaynağımız olan” Milli İradenin Yaşatılması için hepimize ve özellikle de Atat ürkün 19 mayısı armağan ettiği siz Gençlere büyük görevler düşmektedir. Unutmayınız ki sizler:Atat ürkün eserlerinin temel taşısınız. Unutmayınız ki her 19 Mayısta samsundan ,Elden ele Ankara’ya koşturulan bayrağımız, rengini,sizler asil Türk evladının damarlarındaki asil kandan almaktadır. Unutmayınız ki “ Vatan en çok seven,görevini en iyi yapandır” Ulu Önder Gazi Mustafa kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını ve bu vatan için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi rahmet,minnet ve saygıyla anıyor. siz gençlerimizin bayramını kutluyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın