Belediyeden yeni bir uygulama: Ring turu

  • Haberin Tarihi: 22 Mayıs 2018
  • Bu haber 272 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediyeden yeni bir uygulama: Ring turu

Mardin Büyükşehir Belediyesi yeni bir uygulama başlattı. Deneme amaçlı eski araçlar ringe dönüştürüldü, ilk ring turunu Vali Yaman ve İl protokolü yaptı.
Mardin Büyükşehir Belediyesi Ulaştırma Daire Başkanlığı, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman´ın talimatları doğrultusunda, şehri baştan sona turlayacak ringleri devreye sokacak. İlk etapta eski bir şehir içi midibüsü, düzenlendi. Vali ve Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Topçu, Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri , Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yarımcı Abdullah Yenigün, Ulaştırma Daire Başkanı Erol Beşe, Büyükşehir Belediyesi Basın Ve Halkla İlişkiler Müdüresi Merve Erciyes ve il protokolü ile ringle gece turuna katıldı. Birinci cadde üzerinden Kasimiye Medresesine kadar ring turu yapan Vali Yaman, cadde üzerinde bulunan esnafın sevgi gösterisi ile karşılandı. Vatandaşlar ringi durdurarak Vali Yaman ve beraberindeki heyet ile sohbet edip çay içmeye davet etti.
Hava sıcaklığının günden güne artması ile Mardin de gece serinliğini fırsat bilen Vali ve BŞB Başkan Vekili Mustafa Yaman ve İl Protokolü devreye sokulmak istenen, üstü ve yanları açık midibüsten dönüştürülen ring aracı ile şehir tutuna çıktı. Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Güneydoğu Anadolu Gazeteciler Federasyon Başkanı Mehmet Çelik ile Onursal Başkan Adnan Avuka´ da ring turuna katıldı.
Midibüsle şehri baştan başa gezen Vali ve beraberindeki heyet, Ramazan ayında geceleri renkli görüntülere sahne olan tarihi Kasimiye Medresesine giderek, teravih namazından çıkan vatandaşlarla sohbet edip çay içti. Şehir turunu 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Parkında tamamlayan Vali ve BŞB Başkanı Mustafa Yaman ” İlk etapta belediyeye ait bir şehir içi midibüsü deneme amaçlı dizayn ettik, düzenledik. Kısa mesafede, şehir içinde ilgi çekeceğini düşüyoruz. Yerli ve yabancı turistler, ringlerde şehri gezerken hem fotoğraf çekme hem de tarihi mekânları kısa sürede gezme imkanı bulacak. Ringleri arttırmayı düşünüyoruz.” Dedi.
Ramazanda akşamları çarşıyı dolaşan ve vatandaşlarla sohbet eden Vali Yaman “.halkla bütünleşmek, sorunlarını dinlemek ve çözüm yollarını bulmak güzel bir hizmettir. Biz belediye ve Valilik olarak ne yapıyorsak halkımız için yapıyoruz. Bu amaç ve düşüncelerle çalışmalarımızı gerçekleştiriyoruz. Halkımıza huzurlu bir yaşam alanı sağlamayı kendimize görev edindik.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın