“Sanata önem veriyoruz”

  • Haberin Tarihi: 24 Mayıs 2018
  • Bu haber 475 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Sanata önem veriyoruz”

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman şehrin sanat geleceğini inşa etmek adına projelendirdikleri Sanat Akademisi’nin başladığın ve inşaatın hızla devam ettiğini dile getirdi.
Mardin Büyükşehir Belediyesi kültür ve sanatın gelişmesi adına çalışmalarını sürdürüyor. Daha önce hizmete açtığı Mardin Büyükşehir Belediyesi Konservatuarı ile başarılı çalışmalar yapılırken, şehrin sanatta daha iyi yerlere gelmesi için planlanan Sanat Akademisi çalışmaları da başladı. İnşaatı hızla ilerleyen akademinin kısa sürede bitirilmesi öngörülüyor. Binanın bitmesiyle yerel değerlerin ortaya çıkmasının yanı sıra sanatçı gençlerin de desteklenmesi planlanıyor.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Mardin’de güzel gelişmeler devam ediyor. Şehrimizin hak ettiği hizmetleri alması için başladığımız çalışmalarda birçok konuda şehrimizin mutlu olmasına vesile olduk. Hemşerilerimizin beklentilerini karşılayan bir yapıda her alanda projelerimiz hayata geçmekte ve devam etmektedir. Dikkate aldığımız konulardan birisi ise sanatın ilimizde en iyi yerlere gelmesidir. Bu konuda önemli çalışmalarımız söz konusudur. Hassasiyetle takip ettiğimiz konulardan birisi de sanat akademisidir”
Yaman, “Akademimizin inşaatı hızla sürmektedir. Çalışmaların çok kısa sürede biteceğini düşünüyoruz. Bilindiği üzere daha önce konservatuarımızı hayata geçirmiştik. Burada bir yıl içinde sanat adına önemli işler bitirildi. Şimdi ise akademimizin bitirilmesi ile sanatta daha iyi yerlere geleceğiz. Akademimizle sanatı Mardin’e yakışan bir şekilde en güzel yerlere getireceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın