“Bölgenin sorunlarına çözüm üretecek adayım”

  • Haberin Tarihi: 25 Mayıs 2018
  • Bu haber 309 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Bölgenin sorunlarına çözüm üretecek adayım”

Uluslararası İlişkiler Uzmanı 9 Dil bilen Mahmut Aktaş “Bölgenin sorunlarına çözüm üretecek, ulaşılabilecek Milletvekilli olmaya adayım”
dedi.
Mardin´de Bağımsız Milletvekili adayı olana Uluslararası İlişkiler ve Gayrimenkul danışmanı, Mahmut Aktaş, milli duygulara sahip olmanın getirdiği bir sorumluluğun ve bölgede cezalandırılmak istenen vatandaşların tercümanı olmak için aday olduğunu söyledi.
Erbakan Vakfının desteklediği, bağımsız genç adayın özgeçmişi başarılarla dolu. Saadet Partisi yönetiminden istifa eden bir grubunda desteklediği Mahmut Aktaş, Mardin ve Bölgenin sorunlarını, vatandaşların temel ihtiyaçlarını ve bölge kalkınmasının temel noktalarına vakıf olduğunu söyledi.

Piyango Çekilişi gibi Vekil Seçilmez
Siyasi partilerin milletvekili adaylık tespit ve tercihlerinin yanlış olduğuna vurgu yapan Aktaş “Her şeyden önce piyango çekilişi gibi vekillik çekilişlerine karşı olduğumuzu, vekillik yapacak kişilerin, eğitimli, donanımlı ve hizmet yapabilecek kişilerden oluşması gerektiğini yüksek sesle dillendiriyoruz. Sermayenin belirlediği adayların, halkın değil, sermayenin menfaatlerini gözettiğine tanık oluyoruz. Böyle bir anlayış ile meclise giden veya gönderilen vekilden halka ne fayda gelebilir? dedi.

Eğitimde sıkıntılar var
Eğitim sisteminde ciddi sıkıntılar olduğunu hatırlatan Aktaş, yerelde bu sıkıntıların farklı nedenlerle, farklı boyutlara ulaştığını bildirdi.
Aktaş “Ülkede ciddi bir öğretmen açığı olduğunu biliyoruz. Buna rağmen ücretli öğretmen adı altında karın tokluğuna eğitimciler çalıştırılıyor. Çocuklarımızı böyle bir anlayışla geleceğe nasıl hazırlayabileceğiz” diye konuştu. Siyasilerin İşe yerleştirdiği kişilere kimse karışamıyor.
Kısıtlı olan istihdam alanlarına, siyasilerin belirlediği kişilerin alındığını ileri süren Aktaş, “Siyasilerin referansı ile Kurumlara yerleştirilen işçileri, kamu görevlileri çalıştıramıyor. Okullarda görevlendirilen hizmetliler, temizlik yapmayınca okullarda sıkıntılar yaşanıyor. Ben bir yıl içinde çocuğumun okulunu 3 kez değiştirdim” Dedi.

Belediyeler İş yapmıyor
Belediyeye sundukları bir gayrimenkul dosyasının 4 ay sonra imzalandığına dikkat çeken Aktaş, yapılan asfalt çalışmalarının da iyi olmadığını söyledi. Aktaş “ Kızıltepe belediyesine sunduğumuz bir gayrimenkul dosyası 4 ay sonra imzalandı. Belediye hizmetleri vatandaştan uzaklaştırıldı, belediye ile vatandaş arasında adeta duvar örüldü. Gurs köy grubunun yolları asfaltlandı. Ama asfalt tutmuyor. Çünkü kalite yok. Bunların takipçiliğini yapacak milletvekilleri lazım.” Şeklinde konuştu
Aktaş seçilmesi durumunda kangrenleşen elektrik sorunu başta olmak üzere, bölgeyi yakından ilgilendiren ve turizmin hareketlendirilmesi ve tarihi değerlerin korunması alanında da anlamlı projelerinin bulunduğunu sözlerine ekledi.

Mahmut Aktaş kimdir?
Bağımsız Mardin Milletvekili adayı Mahmut Aktaş Kırgıztan ülkesinde iktisat ve girişimcilik üniversitesinin uluslararası ilişkiler bölümünden derece ile bitiren Aktaş Kırgız Türk Rus Enstitüsünde 5 yıl uzmanlık eğitimini tamamladı. 2007 yılında Kırgız asıllı Arina ile evlendi. 3 çocuk babası Aktaş , 7 yaşına Enes Manas,1,5 yaşlarında Elvin ve Ecrin isminde ikiz kız çocuğu babasıdır. Aktaş, Türkçe, Kürtçe, Rusça. İngilizce, Farsça ve Türk Lehçelerinden Kırgızca, Özbekçe,Kazakça ve Tatarca dillerini biliyor.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın