Adaylar Görücüye Çıktı

  • Haberin Tarihi: 26 Mayıs 2018
  • Bu haber 561 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Adaylar Görücüye Çıktı

Ankara’da düzenlenen AK Parti Genel Merkezi tarafından aday tanıtım toplantısının ardından Mardin’e gelen Mardin milletvekili adayları, havalimanında karşılandıktan sonra araçlarla şehir turu attı. Karşılama ve şehir turunun ardından Ak Parti Mardin İl Teşkilatınca düzenlenen tanıtım toplantısı ile milletvekili adayları Basın ve kamuoyuna tanıtıldı.

Yay Grand otelde düzenlenen aday tanıtım toplantısı Kuran’ı Kerim tilaveti ile başladı. AK Parti, Erdoğan ve Hizmetleri anlatan sinevizyon yanı sıra 15 Temmuz görüntüleri yayınlandı.
Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri, Ak Parti bünyesinde görev yapan ve Partinin kuruluşundan bu güne kadar partide emeği geçen herkese teşekkür etti. Eri Özellikle Mardin için yapılan çalışmaları parasal miktarları örneği vererek anlattı.
Eri, 24 Haziran tarihinde yapılacak genel seçimlerde Mardin’den partisince birbirinden değerli insanları Milletvekili adayı gösterdiğini anlatan Eri, “AK Parti mensupları bu şer güçlerinin düşüncelerine ve sinsi, sinsi tavırlarına en sert cevabı, önünüze gelecek sandıkta vereceksiniz Ak Parti tek başına iktidar olmak istemekte ve bu iktidarın Türkiye’nin geleceği için çok önemli olduğunu düşünmektedir. Ak davaya gönül veren insanların 16 yılda gördükleri icraatların, gördükleri yatırım, insanlara verdiği önem, zalimlere nasıl dik durduğumuzu gördükleri gelişimin, gördükleri hizmetlerin ancak ve ancak yine Ak Parti ile devam edeceğine inançları tam ve sonsuzdur.” Dedi.

ADAYLAR TEK TEK SAHNEYE ÇIKTI
Milletvekili adayları Şeyhmus Dinçel, Cengiz Demirkaya, Veysi Şahin, Ahmet Yıldızoğlu, İbrahim Kösen ve Ahmet Kaya kamuoyuna tanıtım toplantısında Adaylar birlik, beraberlik ve kardeşlik vurgusu yaptı.

ADAYLARIN ÖZGEÇMİŞİ OKUNDU
Adayların özgeçmişi okunduktan sonra kürsüye gelen adaylardan Şeyhmus Dinçel, konuşmasında vefa vurgusu yaptı. Aday adaylarına ve teşkilat mensuplarına, teşekkür eden Dinçel, ” Biliyorsunuz, yaklaşık bir ay önce erken seçim kararı alındı ve siyasi partiler aday belirlemeye başladılar. Ak partiye her zaman olduğu gibi büyük bir rağbet vardı. Aday adayı olan tüm kardeşlerimizi bu teşebbüslerinden ve duruşlarından dolayı kutluyorum. Her bir aday adayımızın ayrı bir değere ve kıymete sahip olduğuna inanıyorum. Ancak listeye sadece altı adayın girmesi mümkündü; Genel merkezimiz ve Sn. Cumhurbaşkanımız da takdirlerini bu altı kardeşiniz için kullandı. Genel merkezimiz beni (bu naçiz kardeşinizi) de aday olarak seçti. Süreci takip edenler ve beni tanıyanlar şunu iyi bilirler; Aday olmak için hiçbir zaman hırslı ve talepkar olmadım. Daha önce de iki dönem İl Başkanı olarak hizmet ettim ve tamamen Genel Merkezin tasarrufu olarak bu gerçekleşti. Bu vesileyle kuruluşundan bugüne kadar İl Başkanlığı, İlçe Başkanlığı, yönetim kurulu ve temsilcilerimiz olarak hizmeti geçen herkese ayrı ayrı teşekkür ediyorum.”dedi.

KİMSENİN DEĞİL AK PARTİ’NİN ADAYIYIM
Konuşmasında son günlerde gündemde olan ve isim vermeden değinen Dinçel, “Benim hiç kimseyle özel husumetim olmadığı gibi hiçbir guruba da angaje olmadım. Ak Parti’ye ve değerlerimize bugüne kadar hizmet etmiş olan herkes benim kardeşim ve yol arkadaşımdır.
Hepsine saygı ve minnettarlığımı sunuyorum. Ben Bir grup, cemaat veya çevrenin değil, Ak Parti’nin Milletvekili adayıyım. Ak Parti, milletin partisidir ve hepimizin partisidir. Bu nedenle burada bulunan ve bulunmayan tüm kardeşlerimizin bizi kendi adayları, kendi partisinin hizmetkârları olarak görmelerini istiyorum. Destek ve dualarını bekliyorum.”dedi.

HUZURUN, GÜVENİN VE İNSANLARA MÜREFFEH BİR YAŞAM İÇİN AK PARTİ
Her seçim önemlidir, ancak bu seçimin çok daha önemli ve çok daha çetin geçeceğini söyleyen Dinçel, “Türkiye’nin Ak Parti döneminde 15 yıllık büyük kazanımları var ve bunların hem korunması, hem de ileriye taşınması gerekmektedir.
Dünya mazlumlarının ve İslam âleminin Türkiye’den büyük umut ve beklentileri var; bunları yüz üstü bırakamayız. İslam dünyasının ve bölgemizin dış istilalara ve iç savaşlara sürüklenmesi için sürekli kaos ve kriz üreten küresel şer odakları var; bunların oyunlarına lakayt kalamayız. Daha çok demokrasi, daha çok özgürlük, daha çok refah ve daha çok büyüme için 2023 ve 2071 hedeflerimiz var. Bu yolda ülkemize ve milletimize ayak bağı olacak engelleri hep beraber aşmamız gerekiyor. İç ve dış vesayet odakları, türlü türlü isim ve şekil içinde irademize ipotek koymaya çalışıyor. Millet iradesini emperyal güçlere çiğnetmemeliyiz.
Mardin’imiz birçok açıdan daha iyi bir yerde olmalıdır. Daha iyi bir Mardin, daha yaşanılır ve huzurlu bir Mardin için kişisel hesapları bir tarafa bırakarak el ele, gönül gönüle vermeliyiz. Daha çok huzur ve kardeşlik için, daha özgür ve müreffeh bir gelecek için ve daha güçlü bir temsil için bu seçimin ne kadar önemli olduğu hepimizce malumdur.
Özellikle de Cumhurbaşkanı-mızın liderliğinin tescili ve devamı için sandık başına gideceğiz. Bu nedenle inşallah çok coşkulu ve başarılı bir seçim kampanyasını hep beraber yürüteceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle seçim süreci ve neticesinin ilimize, bölgemize, ülkemize ve İslam dünyasına hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

SEÇİM BÜROSU AÇTILAR
Adayların tanıtımından sonra yapılan iftar yemeğinde Mardin Büyükşehir belediyesinin iftar yemeğine katıldı. Adaylar daha sonra Artuklu seçim bürosu açılışını yaptı.
Ravza caddesindeki büro davullu, zurnalı bir şekilde açılışı yapılırken burada toplanan yüzlerce vatandaşlara seslenen il Başkanı Nihat Eri ve Artuklu ilçe başkanı Murat Bayar ile kadın kolları başkanı Hülya Hakimoğlu birer konuşma yaparak hayırlı olsun dileğinde bulundular.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın