Rektör Ağırakça’dan camiye yardım çağrısı

  • Haberin Tarihi: 11 Haziran 2018
  • Bu haber 672 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Rektör Ağırakça’dan camiye yardım  çağrısı

Mardin Artuklu Üniversitesinde yapımı yarım kalan cami için yardım kampanyası başlatıldı.

Mardin Artuklu Üniversitesinde yapımı yarım kalan cami için, Cami ve Kültür Merkezi Yapma ve Yaşatma Derneği tarafından yardım toplama kampanyası başlatıldı.

Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, camiye yardım çağrısı yaptı. Ağırakça, Maliye Bakanlığı ve Cumhurbaşkanlığından caminin tamamlanması için yardım talebinde bulunduklarını, her iki kurumdan, caminin hayırsever işadamları tarafından tamamlanmasının daha uygun olacağı yönünde cevap aldıklarını söyledi. Ağırakça “ Üniversitemizin camisinin ilk bölümünün, kaba inşaatını Diyanet İşleri Başkanlığı yaptı. Ama caminin önemli bir kısmı daha bekliyor bitiremedik. Maliye Bakanlığından ve Cumhurbaşkanından talepte bulunduk. Bize şunu söylediler: “Mardinli iş adamları bu camiyi bitirsin, onların da buna katkısı olsun” dediler ve Maliye Bakanlığı İle Diyanet İşleri Başkanlığının artık katkıda bulunamayacağını, bunu Mardinlilerin imkanlarıyla bitirmemizi söyleyince, bizde hayırsever hemşerilerimizden destek istemeye karar verdik. Bu camiyi bitirmek hepimizin boynunun borcu olmalı, lütfen herkes bir tarafından tutsun hep birlikte bu camii bitirelim bu hepimizin eseri olsun. Hatta Mardinli olmayıp ta hayırsever tanıdıklarınızın da katkılarını sağlamanızı bekliyoruz” dedi.

Artuklu Üniversitesi Cami ve Kültür Merkezi Yapma ve Yaşatma Derneği, başlattığı Yardım Kampanysaı için, Kuveyt Türk Katılım Bankasında TR73 0020 5000 0101 6744 5000 01 İBAN Nolu Hesap açtırdı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın