Paşavat Ailesi İftarda Buluştu

  • Haberin Tarihi: 12 Haziran 2018
  • Bu haber 315 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Paşavat Ailesi İftarda Buluştu

Mardin´in en geniş ve köklü ailesi “Paşavat Ailesi” geleneksel iftar yemeğinde bir araya geldi.
Mardin´de, Paşavat Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği tarafından bir düğün salonunda organize edilen “Paşavat Ailesi” geleneksel iftar yemeği buluşmasına 900 dolayında aileye mensup kişi katıldı.
Paşavat Ailesi Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Şeyhmus Ağırakça ve Başkan Yardımcısı Sadullah Turgut´un organize ettiği,”Paşavat Ailesi Geleneksel İftar Buluşmasına” aileler eşleri ve çocuklarıyla katıldı.
Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Ağırakça, geleneksel iftar buluşması ile ailenin bir arada tutulmasıi kaynaşma ve dayanışmasının hedeflendiğini söyledi. Mardin en köklü, en geniş ve en büyük ailesi olduklarını ifade eden Ağırakça “ Büyüklük ile iftihar edilmez .Paşavat ailesi Mardin´in en köklü, en yaygın ve en büyük ailesidir. Şehrin paşalığını, valiliğini yapmış büyük bir ailenin mensuplarıyız. Savurkapı ve Alipaşa Paşavatlarının sürekli diyalog içinde olması gerekir. Bu diyalogu kız verip almakla güçlendirelim. Daha sık aralıklarla görüşelim.” Dedi.
Artuklu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr.Ahmet Ağırakça, iftar öncesi yaptığı konuşmada, ailenin birlik, beraberlik ve dayanışma içinde olmasının yanında, ailenin çocuklarını okutmalarının gerekliliğine değindi. Ağırakça “ Çocuklarınızı okutun ama iyi okutun. Üniversiteye gönderin, lisanslarını, yüksek lisanslarını yapsınlar. Paşavat ailesinden 20 dolayında akademisyen, 3 profesör, 6 doçent, çok sayıda Yardımcı Doçent var. 4 yıl sonra aileden 30 dolayında profesör olacak. İftar buluşmalarımızda kaynaşın, dayanışma sağlayın. Zenginlerimiz, maddi durumu iyi olanlarımız, durumu iyi olmayanların elinden tutsun. Ailemizde yardıma muhtaç kimse kalmasın. Bunu yapabiliriz, gücümüz var” şeklinde konuştu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın