Ak Partili gençlere çirkin saldırı

  • Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018
  • Bu haber 2039 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Ak Partili gençlere çirkin saldırı

HDP’li bir gurup, Ak Parti Artuklu İlçe Başkanlığı tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingine saldırı düzenlendi.

Merkez Saraçoğlu mahallesinde Ak Parti Gençlik Kolları tarafından düzenlenen mahalle buluşması mitingi için hazırlıklar yapılırken yaklaşık 30 kişi olduğu tahmin edilen HDP’li bir gurup tarafından Ak Parti Gençlik Kolları mensubu gençlere taşlı, sopalı ve bıçaklı saldırı yapıldı. 7 kişinin yalandığı saldırı sırasında Türk Bayrağı da saldırganlar tarafından parçalandığı belirtildi.

Dün saat 22.00 sıralarında meydana gelen olayda Ak Parti Artuklu Gençlik Kollarından 7 kişinin yaralandığı bildirildi. Yaralananlar olay yerine gelen sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından Mardin Devlet Hastanesine sevk edildi.

Ak Parti Gençlik Kolları tarafından mitingin yapılacağı alana Ak parti bayrakları asıldığı sırada arabalarla miting alanına gelen ve yaklaşık 30 kişi oldukları tahmin edilen HDP’li bir gurup, burada bulunan Ak Parti Gençlik Kolları mensubu geçlere taş, sopa ve bıçak kullanarak saldırmaya başladı. Olay 155 polis imdat hattına bildirilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekiplerini gören saldırgan gurup kaçarak olay yerinden uzaklaştı.

Olayı duyan Ak Parti İl Başkanı Nihat Eri,  Ak Parti Milletvekili adaylarından Şeyhmus Dinçel Ahmet Kaya, Artuklu ilçe Başkanı Murat Bayar ve partililer Mardin Devlet Hastanesine gelerek olayla ilgili bilgi aldıktan sonra basın açıklaması yaptı.

Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

 

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın