‘Ramazanda gösterilen ‘sigara’ iradesini tüm yıla yayalım’

  • Haberin Tarihi: 13 Haziran 2018
  • Bu haber 213 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
‘Ramazanda gösterilen ‘sigara’ iradesini tüm  yıla yayalım’

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Ramazan Bayramı Münasebetiyle yayınladığı bayram mesajında sigara tiryakilerine seslenerek sigarasız bir bayram geçirilmelerini istedi.
Ramazanda farklı bir manevi iklimin yaşandıını ve bunun vesile olmasını işaret ederek, bu ayın insanların adeta irade gösterme yarışına girdiği bir dönem olduğunu belirten Günlüoğlu şunları kaydetti:
“Ramazan ayı bağlamında, gündelik alışkanlıkların dışına çıkma noktasında her birimiz adeta bir imkan buluyoruz. Hazları erteleme, vazgeçme noktasında bir disiplin kazanıyoruz. Çok şükür manevi değerlerine önem veren bir toplumda yaşıyoruz. Dolayısıyla bu idmanı her sene bir kere yapma durumuyla karşı karşıyayız. Normalde alkol kullanan bireylerin dahi, oruç tutan bireylere saygıdan ötürü, bu ay içinde alışkanlıklarını yapmamaya özen gösterdiği bildiğimiz bir gerçektir.
Bu da ayrıca şunu gösteriyor ki yani 17-18 saat gibi aralıklarla bunlara ara verebilen insanlar aslında biraz daha irade gösterseler tütün, alkol gibi zararlı bağımlılıklar konusunda bütün bir yıla yayılacak iradeyi yine gösterebilirler.
Dolayısıyla bunu da bir davet olarak burada yapmak istiyorum, 17-18 saat içinde gösterebildiğimiz iradeyi, haydi gelin yıla yayalım. Bunu yapabilecek iradeyi de gösterelim. Bu vesile ile vatandaşların Ramazan bayramını kutlayan Günlüoğlu, ‘bu bayramın ülkemiz ve tüm İslam Dünyası ve insanlık âlemi için huzur ve barış getirmesini, sağlık ve mutluluklar getirmesini’ temenni etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın