15 Temmuz anısına resim sergisi

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2018
  • Bu haber 194 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 Temmuz anısına resim sergisi

Mardin Büyükşehir Belediyesi, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” kapsamında etkinliklerine başladı. Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’ın katılımlarıyla, Emniyet Genel Müdürlüğü’nde Polis Başmüfettişi olarak görev yapan 1’inci sınıf Emniyet Müdürü Ahmet Sula, Gençlik Merkezinde, “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” anısına ‘Kelimenin Kalbi’ resim sergisi açtı.
Sula, açılıştan sonra çizdiği resimlerin hikayeleri hakkında Yaman’ı bilgilendirdi. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, gazetecilere yaptığı açıklamada, Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkizi’nin amacına, vizyonuna ve misyonuna uygun programları hayata geçirdiklerini aktardı.
Sanatçı, şair ve Emniyet Müdürü olan Ahmet Sula’yı gençlerle buluşturduklarını ifade eden Yaman, “Ahmet Sula Hocamız’ı gençlerle buluşturduk. Gençlerle bir süre sohbet etti. Kendisi emniyet kökenli bir sanatçımız. Bundan dolayı hem mesleki tecrübesini, gençlerin boş vakitlerini nasıl geçireceklerini, kötü alışkınlıklardan uzak durma, uyuşturucu bağımlılığında nasıl uzak dururlar şeklinde konular üzerinde konferans verecekler. Sula, hat sanatı ve resim sanatına ilgisi var. Hat sanatında da çalışmaları var. Bu çalışmaları gençlerle buluşturduk” dedi.
Yaman, “Mezopotamya’dan Balkanlara Eğitim Köprüsü” diye bir projemiz var. Bu proje 4 grup şeklinde. Bunun 3 grubunu eğitimden geçirerek Bosna Hersek’e gönderdik. Şimdi ise 4. grubun eğitimleri devam ediyor. Diğer bir proje kapsamında gençlerimizi, 7 ülkeye göndereceğiz. Mardinli gençlerle, dünyanın diğer ülkelerinde ki gençlerle ilişki kurmasını sağlayacağız. Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi’nin hem vizyonunu hem misyonunu dünyaya bakış haline getirdik. Bu şekilde devam edecek” dedi.
Sula, daha sonra Gençlik Merkezi Konferans Salonunda gençlerle, söyleşi düzenledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın