15 Temmuz etkinlikleri Camide yapıldı

  • Haberin Tarihi: 13 Temmuz 2018
  • Bu haber 257 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
15 Temmuz etkinlikleri Camide yapıldı

Diyanet işleri başkanlığı tarafından verilen bir genelge ile Türkiye’nin tüm il ve ilçelerinde hain FETÖ terör örgütün 15 Temmuz 2016 darbelerinin püskürtülmesi ile halkın demokrasiye sahip çıkması üzerine diyanet işleri başkanlığınca tertiplenen “15 Temmuz Etkinlikleri” Mardin Şakir Nuhoğlu camisinde büyük bir kalabalıkla yapıldı.
Şakir Nuhoğlu camisinde yapılan 15 Temmuz etkinliklerine Mardin Valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman, Mardin müftüsü İsmail Çiçek ve ilçe müftüleri, Mardin il Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı ve birçok ilin yöneticileri yani sıra kuran kurslarına katılan yüzlerce çocuklardan oluşan etkinlikleri gösterileri, şiirleri, oyunları ve bayrak gösterileri el yapıldı.
Vali ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman yaptığı kısa konuşmasında ise şöyle seslendi “ Terör örgütü hain FETÖ girişimleri halkın başta cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan eve Demokrasiye sahip çıkması ülkemizin kendi demokrasi ve yöneticilerine ne kadar sahıp kıtığı bütün dünya ülkelerine gösterilmiştir. Canları pahasına olsa bile darbelere karşı çıkan Ülkemizin halkı dünya tarihinde altın harflerle yazıldığı gibi 15 Temmuz unutmayacağız” dedi.
Mardin Müftülüğü tarafından kuran kurslarında eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan çeşitli etkinlikleri gösterileri ile son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın