Kasımiye Medresesinin pastasını yaptı

  • Haberin Tarihi: 19 Temmuz 2018
  • Bu haber 241 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kasımiye Medresesinin pastasını yaptı

Mardin Büyükşehir Belediyesi, kadınların kişisel gelişimi için çalışmalarına devam ediyor.

Bu kapsamda Uluslararası East EuropeanCulinary Cup pasta yarışmasında birinci olan Profesyonel Butik Pastacı Eğitmeni Begüm Uzun, Atatürk Kültür Merkezinde bir araya geldi.

Kadınlara, şeker hamurundan pasta yapmanın püf noktaları anlatıldı. Programa yoğun ilgi gösteren kadınlara, programın ardından katılım sertifikası verildi. Pastacı Eğitmeni Uzun, daha sonra Mardin’i görmeden şeker hamurundan yaptığı Kasımiye Medresesi’ni, Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan V. Mustafa Yaman’a hediye etti.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Şehrimiz artık bir film platosu haline geldi. Filmler, diziler, klip yapımcıları ve fotoğrafçılar, şehrimizin tarihi mekânlarından etkilenerek burada çekimlerini yapıyorlar. Mardin, eskisi gibi güzel ve huzurlu günlerine döndü, dönüyor. Her sektörün şehrimizde olmasını arzu ediyoruz. Gıda, hizmet gibi sektörlerin Mardin’de olmasını arzu ediyoruz. Begüm Hanım, hizmet sektöründe. Onların da burada olması bizim açımızdan güzel. Hem ilimizin tanıtımı açısında, hem ilimizin huzurlu, masal tadında olması önemli. Sanatkârlarımız vasıtasıyla da ilimizin, ülkenin değişik yerlerinde ve dünyada tanıtılacak.”

Yaptığı çalışmadan dolayı Uzun’a teşekkür eden Yaman, “Begüm hanım daha önce Kasımiye Medresesi çalışmasını Ankara’da ki bir yarışmada sergilemişti. Bu pastanın Mardin’de sergilenmesini istiyor. Bu şehrimizin en güzel yerinde sergilemeyi düşünüyoruz. Kendisi, şehrimizin farklı tarihi değerleri için de tasarımlar yapacaktır. Bize düşen birşey olursa kendisini destekleyeceğiz inşallah. Kendisini kutluyorum.”
Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman’a teşekkür eden Profesyonel Butik Pastacı Eğitmeni Begüm Uzun, “İlk defa Mardin’e geldim. Farklı din, dil ve kültürlerin bir arada yaşanması beni büyüledi. Mardin, gerçekten çok güvenli ve huzurlu bir şehrimiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın