Kahveci Mehmet Ustadan Örnek Davranış

  • Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2018
  • Bu haber 205 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Kahveci Mehmet  Ustadan Örnek Davranış

Türkiye Yeşilay Cemiyeti Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Abdulsamet Yılmaz olduğu halde Mardin İli Artuklu İlçesinde 40 yıla yakın bir süreden beri kahvecilik yapan Mehmet Çapşek kahvecilik yaptığı mekânında ziyaret edildi.
Yapılan ziyaret sonucunda Mehmet Ustanın yıllardır kahvesinde sigara içtirmediği ve sigara yasağına uyduğu tespit edilmiş olup, bu örnek davranışından dolayı kendisine teşekkür belgesi verildi. Ayrıca mekânında değerlendirilmek üzere Yeşilay ürünlerinden kalem, broşür, dergi bırakıldı.

“Yeşilay’ın bütün faaliyetlerine katılmak isterim”
Uzun bir zamandan beri sigara yasağına uyduğunu ve müşterilerine içerine sigara içtirmediğini belirten yılların deneyimli kahvecisi Mehmet Çapşek şunları söyledi: “Ben 40 yılı aşkın bir süreden beri Mardin’de kahvecilik yapıyorum. Çevremde tanınan bir esnafım. Yeşilay’ı yapılan faaliyetlerinden dolayı tanıyorum. Yeşilay’ın yapacakları bütün faaliyetlerin içinde bulunmak isterim. Sigara konusunda hassasiyetim vardır, kesinlikle içeride içtirmiyorum, müşterilerim de bu uygulamadan memnundurlar”

“Esnafın sigara yasağına uyması bizi memnun eder”
Konuyla ve Mehmet Ustaya yapılan ziyaret ile ilgili açıklamada bulunan Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu ise; “Bizler Yeşilay camiası olarak kahvehane, lokanta gibi kapalı mekânlarda sigara içilmemesi arzusundayız. Bu yönde çalışmalarımız vardır. Zaman zaman bu yerleri ziyaret ederek kendilerine teşekkür belgesi veriyoruz, memnuniyetimizi belirtiyoruz. Mehmet usta da sigara yasağına riayet ettiği için kendisini ziyaret ettik, bu örnek davranışından dolayı kendisini kutladık ve kendisi için hazırladığımız teşekkür belgesini verdik. Diğer mekânlar için de aynı hassasiyeti göstermelerini bekliyor ve diliyoruz”
Kahveci Mehmet Ustanın çay ve kahve ikramından sonra kendisi için hazırlanan teşekkür belgesi verildi ve ziyaret karşılıklı temennilerle ve çekilen hatıra fotoğrafı ile son buldu.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın