Milletvekili Dinçel vatandaşların dertlerini dinledi

  • Haberin Tarihi: 21 Temmuz 2018
  • Bu haber 270 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Milletvekili Dinçel vatandaşların dertlerini dinledi

TBMM Divan katip üyesi ve AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel  hafta sonu Mardin’e gelerek vatandaşların sorunları ile yakından ilgilendi. Çeşitli ziyaretlerde de bulunan Dinçel bundan sonra vatandaşların dertleri ile ilgilenmek için Mardin’de daha çok mesai harcayacaklarını söyledi.

Ak Parti il Binasında vatandaşların dertlerini dinleyen Dinçel, Daha önce de merkez ve ilçelerimizde halkımızla buluştuk. Bundan sonra da bu tür toplantılarımıza daha sık bir şekilde devam edeceğiz. Bize güvenip meclise gönderen vatandaşlarımızın sıkıntı ve dertleri ile yakından ilgilenmek bizim öncelikli görevlerimizdendir” dedi.

Basın mensuplarını ile bir araya geldi

Basın mensuplarıyla Mardin ile ilgili gelişmeleri değerlendiren ve kendisine aktarılan sorunları da  dinleyen Dinçel, basının yerelde ve ulusal alanda halk adına bir denetim görevi gördüğünün altını çizdi.

Milletvekili Dinçel, “ Basının temel görevi, insanların çevresinde olup bitenleri gözlemleyerek, toplumu ilgilendiren gelişmeleri okuyucuya anlaşılır çerçevede sunmaktır. Bu durum aslında insanların kendisini etkileme potansiyeli olan olayları bilme arzu ve ihtiyacından kaynaklanmaktadır. Temelde il ve ilçeler olmak üzere, bölgesel konuları ele alan yerel basın, bilgilendirme görevini öncelikli olarak yerine getiren kitle iletişim araçlarıdır. Yerel basın, aynı zamanda demokratik süreçlerin ilk basamağı olan yerel yönetimlerin denetlenmesinde öncü sorumluluğa sahiptir. Dolayısıyla yerel basın, demokratik toplumlarda vazgeçilmez konumda bulunmaktadır.” Dedi.

Basın Mensupları ise Dinçel’e karşılaştıkları zorlukları ve bazı sorunları aktardı. Milletvekili Şeyhmus  Dinçel gazetelerin ve basının sorunlarının çözümü noktasında yardımcı olacağı bilgisini vererek  desteklerinin artarak devam edeceğini söyledi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın