Büyükşehir Belediye spor Lige Şampiyonluk parolasıyla başlıyor

  • Haberin Tarihi: 1 Ağustos 2018
  • Bu haber 812 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyükşehir Belediye spor Lige Şampiyonluk parolasıyla başlıyor

Mardin Büyükşehir Belediyespor yeni sezon öncesi yaptığı transferlerle şampiyonluğu hedefliyor.
Geçen sezon süper amatör liginde şampiyon olan ve Play off maçında Derikspor’u mağlup ederek bölgesel amatör ligine çıkmaya hak kazanan Mardin Büyükşehir belediye spor, göreve getirdiği teknik direktör Gürkan Ferhatoğlu yönetiminde yaptığı transferlerle lige şampiyonluk parolası ile başlıyor.
Lige teknik direktör Gürkan Ferhatoğlu ve teknik ekibi ile anlaşan Mardin Büyükşehir belediyesi geçen sezon kadrosunda bulunan 6 futbolcu dışında 15 futbolcu transfer ederek dikkatleri üzerine çekti.
Bölgesel amatör ligde daha önce Çine Mandranspor ve Muğla spor gibi takımları 3 lige çıkarmayı başaran Teknik Direktör Gürkan Ferhatoğlu, Mardin Büyük Şehir Belediye Spor ile anlaşmaktan dolayı büyük mutluluk duyduğunu belirterek, “ Sayı olarak bayağı fazlayız. Aramıza yeni katılan arkadaşlarımız var. Büyükşehir belediye sporu bir üst lige çıkarmak gibi bir hedefimiz var. Bunun için çok çalışacağız. Başta sayın valimiz olmak üzere Mardin halkı bunu fazlası ile hak ediyor. Daha önce üst liglerde oynamış bir şehir, hedefimiz Mardin’i profesyonel lige çıkarmaktır“ Dedi

CİDDİ TRANSFERLER YAPTIK
Gurupta başka takımlarında ciddi transferler yaptığına dikkat çeken Ferhatoğlu, ”Bizde ciddi transferler yaptık. Tabi ki de rakiplerimiz ciddi takım kuracaklardır. Önemli olan bizim kurduğumuz takım ve oynadığımız futbol önemlidir. Biz kendi işimize bakacağız. Rakiplerin kaliteli olması bizim konsantrasyonu-muzu yükseltir. Her rakibe aynı şekilde yaklaşacağız.
Göreve başladığımız Mardin Büyükşehir belediye spor kulübü geçen yıl lig atlamış bir takımdır.
Hedefimiz takımı şampiyon yapmaktır. Mardin daha önce çok kaliteli futbolculara ev sahipliği yapmış köklü bir kulüptür. İlk hedefimiz lig atlamak ve gidebileceğimiz yere gitmektir.”

SEYİRCİYİ STADA ÇEKMEYİ HEDEFLİYORUZ
Takımı desteklemeleri için seyircilere çağrıda bulunan teknik direktör Gürkan Ferhatoğlu,” Bulunduğumuz takım Mardin ilinin takımıdır. Alt yapı potansiyeli olan bir şehirdir. Bu oyuncuları ortaya çıkarmak için takımın üst ligde mücadele etmesi lazım. Üst lige çıktığında dolayısı ile bütün Mardin ili lig atlamış oluyor. Bizde bunun farkındayız. İyi futbol oynayarak seyirciyi stada çekmeyi hedefliyoruz. Stadı doldurduğumuz zaman şampiyonluk daha rahat olur. Seyircimizden çok büyük destek bekliyoruz. Desteğinde geleceğine inanıyoruz.” şeklinde açıklamalarda bulundu.

A. Vehap Erdoğan

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın