Miroğlu çiçeklerle karşılandı

  • Haberin Tarihi: 20 Ağustos 2018
  • Bu haber 415 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Miroğlu çiçeklerle karşılandı

AK Parti 6. Olağan Büyük Kongresi’nde Patinin A takımını oluşturan 50 kişilik Merkez Karar Yürütme Kurulu üyeliği görevine seçilen önceki dönem Mardin Ak parti Milletvekili Orhan Miroğlu, büyük kongreden sonra geldiği memleketi Mardin’de Davul, Zurna ve çiçeklerle karşılandı. Kızıltepe Mardin arasındaki bir akaryakıt istasyonunda karşılandı.
Ak parti 6’ncı olağan büyük kongresinde MKYK yönetimin listesinde yer alan ve adını verdikleri “A” takımı yönetimde yer alması Mardin ve ilçelerinden gelen sevenleri tarafından Davul,zurna ve çiçeklerle karşılandı. İstasyon karşılanmasından sonra Miroğlu ve eşi Canan ile kızı Hiwa Ak parti il binasına geldi.
Kendisine eşlik eden dostlarıyla birlikte AK Parti İl Teşkilatına ziyarette bulunan Miroğlu, AK Parti İl Başkanı Nihat Eri ile teşkilat mensupları başkanlık odasına geçmeden toplantı salonunda bir konuşma yaptı. Ak Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, “Orhan Miroğlu’nun bu görevi ne kadar zor ve sorumluluk isteyen bir görev olduğunu bildiğini belirten Eri, “Miroğlu çok başarılı bir siyasetçi ve bu görevi layıkıyla yapabilecek kudrette olduğunu biliriz. Sayın Ak parti genel başkanı ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan tarafından kendisine duyulan güvenle tensip ettiği için Mardin olarak sonsuz teşekkürlerimizi arz ediyoruz” dedi. Miroğlu, ”Bu Görev Ne Kadar Sorumluluk Taşıdığını Çok İyi Bilirim” dedi.
Parti binasında toplanan parti mensuplarına hitaben yaptığı kısa konuşmasında ise “Yeni görevim sorumluluğu çok iyi bilirim. Mardin ve bölge halkını hakkıyla tensip edebileceğimi mutluluğu ve gururu duymaktayım. Sayın Cumhurbaşkanımız bu konuda çok hassas ve iş yapabilecek kişileri boş oturmayacaklarını ve hizmet edebileceklerini belirtilmesi üzerine kongrede benim haberim olmadan bir baktım ki benim adımı MKYK listesinde geçti bu benim için bir süpriz oldu. Mardin ve Mardin halkına, ilçelerine hizmet etmek benim için bir milli görevdir.Bakınız ABD ne oyunlar sergilemektedir. Artık bu sinsi oyunlarına kimse inanmayacaktır.” Dedi.
Yeni görevin sorumluluğuyla Mardin’in ve bölge halkını hakkıyla temsil edecek olmanın heyecanı içerisinde olduğunu kaydeden Miroğlu, dostlarına yaptıkları sıcak karşılamadan ötürü de teşekkür etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın