Traktörler görücüye çıktı

  • Haberin Tarihi: 10 Eylül 2018
  • Bu haber 184 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Traktörler görücüye çıktı

Kızıltepe ilçesinde Özdibek Firması ile Artuklu Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan,’ın, traktör ve zirai cihaz tanıtımı amacıyla düzenlediği tarla gününe, 2 milyonluk sürücüsüz dev traktörler damgasını vurdu. Tarla gününe, Özdibek Firmasının bölge bayiliğini yaptığı Massey Ferguson, Gasporda Makine adına Songurlar tarım, Alkan Tarım, Trimble Tarım Sistemleri, İş Bankası ve Mıchelin lastikleri ve Toros Tarım bayi ve bölge temsilcileri ürünlerini sergiledi.
Tanıtım etkinliğine, Kızıltepe Ziraat Odası Başkanı, Bedirhan Dinler, Kızıltepe Zahireciler Derneği ve MTFD Başkanı M.Şerif Öter ile 4 yüz dolayında çiftçi katıldı.
Özdibek Firması sahibi Mustafa Özkan, bayiliğini yaptığı Massey Ferguson traktörlerinin, Türkiye temsilciliğinin Mardin’de böyle bir tanıtım hizmetini çiftçinin ayağına getirmesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.
Gelişen ve değişen dünyadaki teknolojiye paralel olarak, tarımsal alanlarda da çiftçinin teknolojik gelişmelere ayak uydurması gerektiğini ifade eden Mustafa Özkan “ Çağımızda zirai aletlerde baş döndürücü gelişmeler var. Binlerce dönümlük araziyi, uydu sistemli traktör ile şoförsüz olarak, aynı anda taban kaldırmak, sürmek ve ekmek mümkündür. Birkaç işlemi bir defada yapabiliyoruz. Traktör aynı zamanda balya makinesi görevini yapabiliyor. Traktör arkası aparatlarla tarladaki taşları kırabiliyor ve pulluk ve aparatlar ömür boyu garantili, herhangi bir kırılma ve bozulma durumunda firma yenisi ile değiştiriyor” dedi.
Mardin Artuklu İlçe Ziraat Odası Başkanı Malik Özkan, Traktör ve zirai makine ve aletlerin tanıtımının bölge çiftçisinin teknolojik gelişimleri takip etmesi ve gelişmeleri takip etmesi bakımından önemli olduğunu söyledi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın