Gazetecilerden Başsavcı’ya Hayırlı olsun Ziyareti

  • Haberin Tarihi: 14 Eylül 2018
  • Bu haber 223 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Gazetecilerden Başsavcı’ya Hayırlı olsun Ziyareti

Mardin Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, Mardin Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Bektaş’a hayırlı olsun ziyaretinde bulundu.
Bingöl Cumhuriyet Başsavcılığına atanan Ahmet Bektaş, Mardin’deki görevine başladı. Mardin Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu üyeleri Başsavcı Bektaş’ı makamında ziyaret ederek hayırlı olsun dileklerinde bulundu. Başsavcı Bektaş, adliyede önemli fiziki değişiklikler yaptıklarını belirterek, bölgenin hassasiyetinde basına önemli görevler düştüğünü söyledi. Başsavcı Bektaş “Bölgeye dışarıdan bakışın, bölge ile ilgili haberlerin önemli ölçüde etkilediğine tanık oluyoruz. Yanlış bir haber, teyit edilmeden servis edilen bir haber, hem gazeteciyi zor durumda bırakabiliyor, hem karşıdaki vatandaşı rahatsız edebiliyor. Mardin’deki gazetecilerle bir araya gelip karşılıklı bu hassasiyeti değerlendireceğiz. İlimizde meydana gelecek olaylarla ilgili kamuoyunu doğru bilgilendirme açısından gazetecilere destek olacağız, gerekli zamanlarda açıklamalarda bulunacağız.” Dedi
Mardin Gazeteciler Cemiyeti ve Güneydoğu Gazeteciler Federasyonu Başkanı Mehmet Çelik, haberlerin doğru yansıtılması için teyit makamlarının hassasiyetinin önemli olduğunu söyledi. Mardin’in turizmden beklentilerinin olduğunu ifade eden Çelik “ Yanlış ve teyit edilemeyen haberler turizmi ve Mardin’in kültürel dokusunu zaman zaman olumsuz yönde etkiliyor. Haberlerin doğru yerden ve kişiden alınması bizim de tercihimizdir. Birlikte hareket etme ve kamuoyunum doğru bilgilendirme noktasında destekleriniz için şimdiden teşekkür ediyorum” dedi.
Başsavcı ziyaretine, GGF Onur Kurulu Başkanı Adnan Avuka, İletişim Gazetesi Sorumlu Yazı İşleri Müdürü M.Sait Çakar ve Mardin haber gazetesi sahibi Murat Akgül katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın