“Eğitimin önünü açacak her türlü icraata öncülük ettik”

  • Haberin Tarihi: 24 Eylül 2018
  • Bu haber 630 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Eğitimin önünü açacak her türlü icraata öncülük ettik”

AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, AK Parti Mardin Milletvekili Şeyhmus Dinçel, AK Parti Mardin İl Yönetim Kurulu’ndan oluşan heyetle bazı toplantı ve temaslarda bulunmak amacıyla Midyat İlçesi’ni ziyaret ettiler.
AK Parti Midyat İlçe Başkanlığı’nda teşkilatlarla bir araya gelen heyet daha sonra eğitim öğretimin ilk haftası dolayısıyla Midyat Anadolu İmam Hatip Lisesi, Fahrettin Önen İlkokulu ve Midyat Fen Lisesi’ni ziyaret ederek okul idaresi ve öğrencilerle bir araya geldiler.
2018-2019 eğitim öğretim açılışı haftası dolayısıyla Midyat Fen Lisesi’nde düzenlenen programda bir konuşma gerçekleştiren AK Parti Mardin İl Başkanı Nihat Eri, öğrencilik yıllarında yaşamış olduğu süreci değerlendirdikten sonra AK Parti’nin eğitime olan büyük katkılarını dile getirdi.
İl Başkanı Eri, “AK Parti her zaman en büyük desteği eğitime ayırarak, çocuklarımızın ülkemize ve milletimize daha çok faydalı olmalarını sağlamıştır. Artık eski eğitim sisteminin dayatıldığı günleri geride bıraktık. Daha modern okul ve dersliklerimizin olduğu ve öğrencilerimizin her türlü ihtiyaçlarının karşılandığı bir dönemdeyiz. 3 Kasım 2002’den beri AK Parti eğitimin önünü açacak her türlü icraata öncülük etti. 2003-2004 eğitim öğretim yılından beri kitaplar ücretsiz olarak öğrencilerimizin sıralarında hazır hale getiriliyor. Üniversitesi olmayan okul kalmadı. Haydi, kızlar okula kampanyasıyla binlerce kızımız okullu oldu. Yeni yurtlar, yeni derslikler inşa edildi. Katsayı sorunu ortadan kaldırıldı. Ve daha birçok yeniliği ülkemize AK Parti kazandırdı. Sizlere düşen tek görev ülke ve millet sevgisiyle derslerinize odaklanmak olacaktır” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın