Efsanelerden Mardin çıkarması

  • Haberin Tarihi: 10 Ekim 2018
  • Bu haber 608 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Efsanelerden Mardin çıkarması

 

Gençlik ve Spor Bakanlığı’nın “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında Mardin’e gelen 4 efsane futbolcu Ali Gültiken, Hami Mandıralı, Oğuz Çetin ve Ergün Penbe, Mardinli genç sporcularla bir araya geliyor. Gençlik ve Spor Bakanlığı’nca düzenlenen “Futbolun Efsaneleri Gençlerle Buluşuyor” projesi kapsamında 4 efsane futbolcu Beşiktaşlı Ali Gültiken, Trabzonsporlu Hami Mandıralı, Fenerbahçeli Oğuz Çetin ve Galatasaraylı Ergün Penbe Mardin’de geldi. Futbolcular, Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanvekili Mustafa Yaman, Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş’ı ziyaretinin ardından Artuklu Üniversitesi Kültür Merkezi’nde yüzlerce genç ile bir araya geldi. Futbolcular Mardin’de ilk olarak Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş’ı makamında ziyaret etti. Beşiktaşlı Ali Gültiken 2 gün boyunca Mardin’de yapacakları çalışmaları hakkında Başsavcı Bektaş’a bilgi verdi. Mardin Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Bektaş ise, futbolun efsane isimlerini Mardin’de ağırlamaktan duydukları memnuniyeti dile getirerek, Adalet Bakanlığı bünyesinde başlatılan proje kapsamında cezaevinde mahkumlarla maç yapılacağını belitti. Başsavcı ziyaretinin ardından Artuklu Üniversitesi Rektörlük binasında bulunan kültür merkezinde Mardin’deki yüzlerce sporcu ve genç ile buluşan futbolcular alkışlar eşliğinde salona girdi. Basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Galatasaraylı eski futbolcu Ergün Penbe, Mardin’e ilk kez geldiğini belirterek, Mardinspor’u birinci ligde görmek istediklerini söyledi. Penbe, “Gençlik Spor Bakanlığı ve Adalet Bakanlığımızın gerçekleştirdiği proje kapsamında Mardin’e gelmiş bulunuyoruz. İki gün boyunca burayız. Burada gençlerle buluşmaya geldik. Yarında cezaevinde mahkûmlarla maç yapacağız. Biz mutlu oluyoruz insanları mutlu görünce. Mardinspor’u daha iyi yerlerde görmek isterdik. Böyle bir şehirde amatöre düşmüşler. Böyle bir şehirde daha iyi yerlerde olması gerektiğini düşünüyorum. Spor ülkemizde değil, dünyada sevilen bir spor dalı. Şehirlerin bir yerlere gelmesinde futbol takımlarının çok büyük katkısı olduğunu düşünüyorum” dedi.

Proje 10 ilde uygulanacak
Gençlik ve Spor Bakanlığı Proje ve Koordinasyon Genel Müdür Yardımcısı Muhammet Ecevit Carti, bakanlığın gençlere yönelik projelerine değinerek, “Bütün hedefimiz gençlere yönelik politikalar üretilmesi ve uygulanmasını oluşturarak yeni Türkiye’yi ve yarının gençlerin yetişmesini sağlamak. Sosyal medya hesabımızı gençler takip etsin ve sizlerin hazırlayacağı tasarlayacağı projelere destek vereceğiz. Geçen yıl 2 bin 800 projeye 190 bin TL destek verdik. İnşallah bunlara devam edeceğiz.
Futbolun efsaneleri geçmiş yıllarda uyguladığımız bir proje bu yıl 10 ilde uygulanacak. Hepsini çok kıymetli uluslararası alanda bizleri gururlandıran futbolcularımız. Bütün faaliyetlerimizin odağında gençlerimiz kötü alışkanlıklardan terörden uzak dursun. Gençlerimiz hayata katılsın. Biz sizleri hayata katılmaya davet ediyoruz” dedi.

Efsane Futbolcular Valiyi Makamında ziyaret etti
Futbolcular ve beraberindeki Gençlikspor il Müdürü Hadi Çomaktekin Mardin valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman makamında ziyaret ederek bir süre görüşmelerde bulundular. Eski futbol ve yeni futbol tutkunları ile ilgisi hakkında geniş konuşmalar yaparak dertleştiler.
Eski futbolcular yaptıkları isimli formalar vali Yaman’a hediye edildi. Vali Yaman’da Mardin anısı olarak çeşitli resimli tabaklar hediye etti.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın