Afrin’den dönen güvenlik korucuları unutulmadı

  • Haberin Tarihi: 18 Ekim 2018
  • Bu haber 386 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Afrin’den dönen güvenlik korucuları unutulmadı

Artuklu Belediyesi önderliğinde Afrin’e giden ve orada görev yapıp geri dönen güvenlik korucuları için bir yemek düzenlendi. Yemeğe Artuklu Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk’ün yanı sıra protokol üyeleri ve korucu yakınları katıldı. Yemekte görevlerini başarıyla gerçekleştiren koruculara Kaymakam ve Belediye Başkan Vekili Şakir Öner Öztürk tarafından plaket takdimi de yapıldı.
Öztürk, “Ülkemiz için yurt içinde ve yurt dışında mücadele veren tüm güvenlik güçleri başımızın tacıdır” ifadesini kullandı.
Türkiye’nin mazlumların umudu olduğuna dikkat çeken Öztürk, “Bugün ülkemiz dünyanın birçok yerinde yaşayan mazlumlara elini uzatmakta ve onların sesi olmaktadır. Zalimlere karşı hep dik duran Türkiye, tüm masumların dualarıyla daha da güçlenmektedir. Aynı zamanda ülkemiz içinde ve komşu ülke sınırları içinde barınan terör odakları ile de mücadele eden ülkemiz takdir kazanmaktadır. Suriye’de yaşanan iç karışıklıktan dolayı bölgede yuvalanan terör odaklarına izin vermeyen ülkemiz, gittiği her yerde huzuru tesis etmektedir. Bu durum Afrin’de de geçerlidir. İlimizden Afrin’e giden güvenlik korucularımız da gittikleri yerde görevlerini layıkıyla yerine getirmiştir” Özrürk, “Görevinden dönen korucularımızı giderken uğurladığımız gibi dönüşlerinde de en güzel şekilde karşıladık. Kendileriyle Afrin’i ve oradaki mazlumların dualarını bir kez daha konuşarak mutlu olduk. Bu vesileyle ülkemizin ne kadar vicdanlı ve güçlü olduğuna tekrar şahitlik ettik. Görevden dönen tüm korucularımıza bir kez daha teşekkür etmekle birlikte, yurt dışında ülkemiz için görev yapan tüm güvenlik güçlerimize de Allah’tan kuvvet diliyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın