Metropol kentlerde 32 ayrı noktada eylem yapacaklardı

  • Haberin Tarihi: 1 Kasım 2018
  • Bu haber 830 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Metropol kentlerde 32 ayrı noktada eylem yapacaklardı

Mardin Valisi Yaman ‘’Önleyici önlemler kapsamında şimdiye kadar ele geçirilen en büyük patlayıcı operasyonu yapıldı’’ dedi.


Mardin İl Emniyet Müdürlüğü Terör İle Mücadele Ekipleri tarafından Ceylanpınar- Kızıltepe karayolunda gerçekleştirilen operasyonda 250 kilograma yakın patlayıcı ele geçirildi.
Mardin Valisi Mustafa Yaman’ın Mardin İl Emniyet Müdürlüğünde yaptığı basın açıklamasında yapılan değerlendirme sonucu ele geçirilen patlayıcının PKK’lı teröristlerce metropol kentlerde 32 ayrı noktada eylem gerçekleştirileceği belirtildi.
Operasyon Kapsamında, 247. 864 gr PETN patlayıcı, 32 adet alpha fire alıcısı, 6 adet alpha fire kumanda,, 62 adet elektrikli kapsül, 40 metre infilaklı fitil,, 1 adet ruhsatsız tüfek, 6 adet kartuş ele geçirilirken 5 terör örgütü üyesi de göz altına alındı.
Vali Mustafa Yaman yaptığı açıklamada; Mardin’de huzur ve güvenin sağlandığını belirterek teröre darbe üstüne darbe vurulduğunu hatırlatarak ‘’ Başta Mardin olmak üzere bölgede çok büyük operasyonlar yapıldı. Şuan yapılıyor ve yapılamaya da devam ediliyor. Bütün personelimizin gayreti ve vatandaşlarımızın desteği ile terör belası ülkemizin gündeminden çıkarılacaktır. Sayın Cumhurbaşkanımızın riyasetinde son bir buçuk yılda sınır ötesi operasyonunda büyük operasyonlar yapıldı, büyük başarılar elde edildi. Önleyici tedbirlerin önemli olduğuna inanıyoruz. Dün akşam buna benzer çok önemli bir faaliyet gerçekleştirdik. İl emniyet Müdürlüğümüz ve çevre illerimizin güvenlik güçlerinin koordineli çalışmaları sonunda önemli operasyonlar yapılıyor. Kızıltepe karayolunda emniyet personelimizin yaptığı başarılı operasyonda 250 kilograma yakın bir patlayıcı arkadaşlarımızın gayretiyle ele geçirildi. Bu patlayıcı ve düzenekler metropol kentlerde 32 ayrı noktada eylem yapılacak hale getirilmişti. Güvenlik güçlerimiz başarılı operasyonla bunu önlemiş oldu.’’

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın