Büyükşehir Belediye Spor 2. Beraberliğini Aldı

  • Haberin Tarihi: 5 Kasım 2018
  • Bu haber 442 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Büyükşehir Belediye Spor 2. Beraberliğini Aldı

Türkiye Amatör Ligi 1. Grupta mücadele eden Mardin Büyükşehir Belediye Spor Futbol Takımı seyircisi önünde Diyarbakır ekibi olan Bağlar Belediye spor ile 1-1 berabere kalarak ligde 2. Beraberliğini aldı.
Mardin 21 Kasım Şehir Stadyumunda oynanan karşılaşmayı Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Yusuf Kenan Topçu ve Mardin Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Hadi Çomaktekin tribünden izledi.
Mardin Büyükşehir Belediye Spor sahaya Lokman, Cihan, Sertaç, Nimet, Oğuzhan, Anıl Çetin, Ramazan, Anıl Bircan, Sami, Abdulkadir ve Abaka 11’i ile çıkarken, Bağlar Belediye spor ise Batuhan, Veysi, Bedran, Ahmet Altınay, Abdullah, Ahmet Gülsever, Umut, Abdullah Berat, M. Şirin Hasan ve Ömer 11’ini sahaya sürdü.
Maçın başlarında Bağlar Belediyesi kalesine sık ataklar geliştiren Mardin Büyükşehir Belediye Spor aradığı gölü bulamayınca kontra atak geliştiren Diyarbakır ekibi maçın 35. Dakikasında 15. Numaralı futbolcusu Mehmet Şirin Akan’ın ayağından bulduğu gol ile 1-0 öne geçmeyi başardı.
Maçın ilk yarısının bitimine üç dakika kala köşe vuruşundan gelen topa klas bir dokunuş yapan Mardin Büyükşehir Belediye Sporun 50 numaralı futbolcusu Anıl Bircan topu ağlara göndererek takımına beraberliği kazandırdı.
Çokça sarı kartın çıktığı maçın ikinci yarısında topu elinde bulunduran Mardin Büyükşehir Belediye Spor her ne kadar atak üstüne atak geliştirse de golü bulamadı ve seyircisi önünde Silopi spor beraberliği ile birlikte ikinci beraberliğini aldı.
Bu sonuçla Türkiye Amatör Ligi 1. Grupta Mardin Büyükşehir Belediye Spor Futbol Takımı 17 puanda 2. Sırada yer alırken Bağlar Belediye spor ise 9 puan ile 6. Sırada yer aldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın