Minikler Atatürk’ü işaret dili ile andı

  • Haberin Tarihi: 12 Kasım 2018
  • Bu haber 146 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Minikler Atatürk’ü işaret dili ile andı

Ömerli Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin işaret dili ile gerçekleştirdikleri Atatürk’ü Anma etkinliği büyük beğeni topladı.
Ömerli Zübeyde Hanım Anaokulu öğrencilerinin işaret dili ile gerçekleştirdikleri Atatürk’ü Anma etkinliği, İstiklal Marşı ve saygı duruşuyla başlayan anma programı Zübeyde Hanım Anaokulu’nda gerçekleştirilen Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ebediyete intikal edişinin 80. Yıldönümü anma etkinliklerinde minikler duygulandırdı. Günün Anlam ve önemini Ana Okulu Müdiresi Nermin Kaya yaptı.
Kaya Şöyle konuştu: Büyük Önder Atatürk’ün 10 Kasım 1938 de ebediyete intikal edişi şüphesiz ki; Türk milletini derin bir üzüntüye boğmuştur. O’nun ani ve apansız ayrılış bütün Türk halklarını da derinden etkilemiş, dünya üzerinde de geniş bir yankı uyandırmıştır.
Her 10 Kasım’ın üzerimizde oluşturduğu kaçınılmaz hüzne rağmen, anlam ve önemi bakımından büyük bir gün olduğunu artık daha iyi anlıyoruz” Dedi.
Daha sonra minik öğrenciler tarafından şiirler okunarak. Okul öncesi öğretmenleri Öncülüğünde ki minik öğrencileri gösterisi büyük beğeni topladı.
Minik öğrenciler Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü bu gösteri ile saygı ile andı. Anma programına, İlçe Kaymakamı ve Belediye başkan vekili Mehmet Emin Taşçı, Milli eğitim Müdürü Adnan Çiftçi ve öğrenci velileri katıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın