“Teknolojinin hâkimi olmalıyız mahkûmu değil”

  • Haberin Tarihi: 12 Kasım 2018
  • Bu haber 379 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Teknolojinin hâkimi olmalıyız mahkûmu değil”

Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Artuklu Belediyesi’nden gelen davet üzerine hizmet binası konferans salonunda, zararlı alışkanlıklarla mücadelenin önemi konusunda seminer düzenledi.
Yeşilay Mardin Şubesi tarafından Artuklu Belediyesi personeline seminer öncesi Yeşilay danışmanlık merkezi YEDAM’ın tanıtıcı broşürleri dağıtıldı. Ayrıca Cemiyetin çalışmaları hakkında bilgi içeren tanıtım filmi personele izlettirildi.
Bağımlılıklar ile mücadele konusunda seminer veren Yeşilay Mardin Şube Başkanı Lütfü Günlüoğlu, Yeşilay’ın kuruluş amacını ve faaliyetlerini anlattı.
Günlüoğlu, “Yeşilay, kurulduğu günden bu yana gelecek nesillerin sağlığını korumak amacıyla çalışmalar yapmaktadır. Sağlık, ülkemizin en büyük meselesidir. Bu alanda herkes üzerine düşen görevi yapmalıdır. Zararlı alışkanlıklar her geçen gün özellikle gençler arasında daha fazla yayılmaktadır. Öncelikle bu görev devletindir. Devlet anayasal görevini yerine getirmekle mükelleftir.” dedi.

“Teknolojinin hâkimi olmalıyız mahkûmu değil”
Günlüoğlu, “Zararlı ve bağımlılık yapan sigara, alkol, uyuşturucu madde ve kumar gibi alışkanlıklar terörden daha fazla can almaktadır. Yeşilay’ın mücadele kapsamına aldığı teknolojik bağımlılıklar ise süratle yayılmaktadır. Her ne kadar bağımlılık olarak kabul edilmiyorsa bile bu anlayış gerçeği yansıtmamaktadır. Bizler Yeşilay camiası olarak teknolojinin her zaman ölçülü bir şekilde kullanılmasından yanayız. Daha açık bir ifadeyle teknolojinin hakimi olmalıyız, mahkumu değil.”
Bağımlılıklar konusunda gösterilen hassasiyetten dolayı Artuklu Belediye başkanı Şakir Öner Öztürk, Park ve bahçeler müdürü Abdulkadir Akdağ ve katılım gösteren personele teşekkür eden Günlüoğlu, “bağımlılıklar ile mücadelemize destek olan belediyemize teşek-kürü bir borç bilirim’’ dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın