“Turizme katkı sağlayacak projelerimize devam edeceğiz”

  • Haberin Tarihi: 13 Kasım 2018
  • Bu haber 274 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
“Turizme katkı sağlayacak projelerimize devam edeceğiz”

Mardin Büyükşehir Belediyesinin Mardin’i tanıtmak için açtığı Bilgi Kültür ve Tanıtım Merkezini 4 ayda 11 bin misafir ziyaret etti.
Mardin Büyükşehir Belediyesi şehrin kültür ve turizmini daha iyi anlatmak ve tanıtmak için de farkındalık ortaya koyacak çalışmalar yapıyor. Daha önce sokak sağlıklaştırmaları ve restore edilen binalar ile Tarihi Mardin’e anlam katan Büyükşehir Belediyesi, hizmete açtığı Bilgi Kültür ve Tanıtım Merkezi ile başarılı işlere imza atıyor. Bu bağlamda 4 ay önce hizmete başlayan merkez bugüne kadar 11 bin ziyaretçiyi ağırladı. Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Bu düşünceler ile durmadan projeler yapıyoruz” dedi. Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz ilimizin her yönüyle gelişmesi adına birçok konuda projelerine hayat vermektedir. İlimizde yaşayan vatandaşlarımızın mutlu olması hedefiyle alt yapıdan üst yapıya, sosyal projelerden kültürel ve sportif faaliyetlere kadar birçok başlıkta önemli işler yaptık. İlimizde devletimiz ve hükümetimizce sağlanan huzurun akabinde turizmde kırılan rekorları perçinlemek için de çaba verdik. Bu konuda restorasyonlar ve sokak yenilemelerini bitirdik. Kısa süre önce açtığımız Bilgi Kültür ve Tanıtım Merkezi ile de ilimizin tanıtımını daha kurumsal olarak gerçekleştirmeye başladık”
Yaman, “Merkezimiz açılmasının akabinde hem tasarım, hem teknolojik hem de en güzel bir şekilde misafirperverlikle hizmet vermektedir. Gelen ziyaretçiler ilimiz ile ilgili dolu dolu bilgiler almakta ve ilimizi tanıtıcı objelerle ayrılmaktadır. Bu noktada merkezimiz önemli bir görevi üstlenmektedir. Öyle ki gelen misafirlerimiz de merkezimizden son derece memnundur. 4 ayda 11 bin ziyaretçi merkezimize gelerek ilimizle ilgili bilgi sahibi olmuşlardır. Bu vesileyle turizme katkı sağlayacak projelerimize devam edeceğiz” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın