2 bin Fidan toprakla buluştu

  • Haberin Tarihi: 13 Kasım 2018
  • Bu haber 136 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
2 bin Fidan toprakla buluştu

Mardin İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile Tarım ve Orman İl Müdürlüğü ortaklaşa Mardin-Ortaköy arasında bulunan arazide törenle iki bin fidan toprakla buluşturdu.
Yaklaşık 2 bin öğrencinin katıldığı törende 2 bin fidan 40 dönüm alanda toprakla buluşturuldu. Engelsiz Mardin Projesi kapsamında alana gelen engelli öğrencilerde birer fidan dikti.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Sayın Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın himayelerinde başlatılan Fidanlar Fidanlarla Buluşuyor Projesi kapsamında 2 bin fidanı toprakla buluşturduk. Kamor Millet Bahçesi, Türkmen Geçidi Ağaçlandırma Projesi, Yol Boyu Ağaçlandırma Projesi ve Protokol Yolu çalışmalarıyla, on binlerce fidanı toprakla buluşturduk. Bu kapsamda toprakla buluşan fidanlarımız büyüdü ve şehrin girişlerine ayrı hava kattı. Sayın Cumhurbaşkanımızın himayelerinde başlatılan Fidanlar Fidanlarla Büyüyor Projesi kapsamında, 2 bin öğrencimiz 2 bin fidanı eski kale mevkiinde bulunan 40 dönümlük alanı toprakla buluşturdu. Diktiğimiz fidanlar, geleceğimizin fidanı olarak gördüğümüz öğrencilerimizle birlikte büyüyecek. Bunun yanında öğrencilerimize ağaç ve yeşil alan sevgisi aşılamış oluyoruz. Daha yeşil bir Mardin için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.
Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, “Fidanlar, fidanlarla buluşuyor. Cumhurbaşkanımız sayın Recep Tayip Erdoğan Kasım ayında başlattığı öğrenci adına “10 milyon fidan dikiyoruz” Mardin Ortaköy arasında 2000 fidan toprakla buluşturarak fidanlar toprağa” merhaba” dedi. Ülke genelinde Yolcular tabiatla iç içe olsun diye 20 bin 985 Km yol kenarını 14 milyon fidanla ağaçlandırıldı. Tabiat sevgisini gelecek nesillere aktarıyoruz, 48 bin 790 okul bahçesini, 8,7 milyon fidan ağaçlandırıldı. 23 bin 547 ibadethane ve mezarlığı,4,1 milyon fidan ile donatıldı. 1.896 hastane ve sağlık ocağı bahçesinde 545 bin boylu fidan toprakla buluşturuldu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan gelecek olan nesillere büyük önem verdiği gibi daha yeşil bir Türkiye ve Mardin için bu çalışmaları hep birlikte inşa etmek bir milli görevdir.Milli eğitim ve orman müdürlüğü bizler canla başla şehrimizi yeşillendirmek için çalışmaları yapıyoruz. İller itibariyle ilkokullar, ortaokullarındaki öğrenciler adına bu mevsimde Mardin ilinde 149.036 öğrenci fidanla tanışmış olacaklardır.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın