Real Mardin fırtına gibi esti

  • Haberin Tarihi: 13 Kasım 2018
  • Bu haber 567 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Real Mardin fırtına gibi esti

Türkiye Masa Tenisi Federasyonu 2018-2019 Ali Abalı sezonu Türkiye 1.Ligi ve Türkiye 2.Ligi 1.etabı Eskişehir’de Yenikent Spor Salonunda oynanan maçlarla tamamlandı.

Eskişehir´de yapılan 2.Lig 1.etap karşılaşmaları sonunda bayanlarda Akka Okulları ve Turhal Belediyesi 8´er galibiyetle ilk sırada yer aldı. Real Mardin ve Kütahya Seramik Spor ise 6 galibiyetle üçüncü sırayı paylaştı.

Real Mardin Masa Tenisi Kulübü Eskişehir’de bayanlar 2. Lig masa tenisi lig maçlarında oynadığı 8 maçtan 6 galibiyet ile lig sıralamasında 3 sıraya yerleşmeyi başardı.

Kurulduğu günden bu güne kısa süre içerisinde büyük başarılara imza atan Real Mardin  Masa Tenisi kulübü şampiyonluk parolasıyla çıktığı maçlarda 6 galibiyet ile 3. Sıraya yerleşmeyi başardı.

16 takımın katıldığı 2.lig maçlarında sezon sonunda ilk 3 sırayı alacak takımlar 1. Lige çıkacak.

Ankara’da Mamak Spor Salonunda  yapılan erkekler 3. Lig maçlarında ise Real Mardin takımı 5 galibiyet alarak ilk 3 sıralamasına girme iddiasını sürdürdü.

Erkek ve bayanlarda takım çalışma disiplini ile maçlara çok hırslı hazırlanan takımlar spor salonlarında adeta fırtına gibi esti.

Mardin’e sevinçli bir şekilde dönen her iki takım, başarılarından dolayı Dernek Başkanı Erhan Ağalday tarafından tebrik edildi.

Başkan Ağalday, “Ankara ve Eskişehir İllerinde yapılan lig maçlarında erkek ve bayan takımlarının göstermiş olduğu üstün performanslarından dolayı tebrik ediyorum. Yüzümüzü ağartarak Mardin’imizin yüz akı oldular. Her iki takım sporcularını canı gönülden tebrik ediyorum. Bu arada çok kısıtlı bir bütçe ile bu kadar güzel bir başarı elde etmek hepimiz için sevindiricidir. Bizlere bu konuda her zaman destek olan başta Yönetim Kurulumuz olmak üzere, büyük bir çaba sarf eden Dr. Nureddin Özdener, Serkan Ağalday, Halit Yükseloğlu ve Milli Antrenörümüz İzzet Atasever’e göstermiş olduğu  büyük özveriye teşekkür ediyorum.”dedi.

Milli Antrenör İzzet Atasever ise, “Her iki takım sporcularımı tebrik ediyorum.Büyük bir mücadele örneği sergileyerek bir üst liglere çıkabilmek için her gün antrenmanlarımızı disiplinli bir şekilde sürdürüp hedeflerimize ulaşacağımıza şüphemiz yoktur. Bize maddi ve manevi destek olan herkese çok teşekkür ediyorum.” Dedi.

 

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın