Muhteşem düğün

  • Haberin Tarihi: 13 Kasım 2018
  • Bu haber 659 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Muhteşem düğün

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman ve eşi Avukat Gülseren Yaman’ın biricik kızları olan Karapürçek Kaymakamı Elif Nur Yaman ile Ankara eşrafından Mehmet ve Ayfer Saçal’ın Kamu İhale Kurumu’nda görevli oğulları Burak Saçal ile dünya evine girdi.
Ankara Gölbaşı Vilayetler Evinde yapılan muhteşem düğün töreninde Elif Nur Yaman ile Burak Saçal’ın bu eş dost ve arkadaşları yalnız bırakmadı. Düğününe Mardin’den büyük bir kalabalık gurubu iştirak ettiği görüldü. Gençlerin nikahlarını Mardin Yeşilli İlçe Belediye Başkanı Hayrettin Demir kıydı. Nikahın şahitliğini ise, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, İçişleri Eski Bakanı Muammer Güler, Abdulkadir Aksu, YSK Başkanı Sadi Güven, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Akarca, Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakan Yardımcısı Alpaslan Bayraktar yaptı.
Genç çiftin nikahlarını kıyan Yeşilli Belediye Başkanı Hayrettin Demir, daha sonra şahitlere nikah defterini tek tek imzalattı. Demir genç çifte mutlular diledi. Çiftin nikah cüzdanı İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, eline alarak bir konuşma yaptı. Soylu konuşmasında evliliğin önemi ve mukaddesiyetini anlattı. Soylu, “Bakın gençler siz birbirinizi severek evleniyorsunuz. İyi veya kötü günlerinde birbirinize destek olacaksınız. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayip Erdoğan’ın çocuk konusundaki sözlerini sakın unutmayın. Topluma, ülkesine hayırlı evlatlar yapın.” dedi.
Konuşmasının ardından Soylu evlilik cüzdanını geline takdim etti. Daha sonra ise hatıra fotoğrafları çektirildi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın