14 bin çocuk sinema ile tanıştı

  • Haberin Tarihi: 15 Kasım 2018
  • Bu haber 644 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
14 bin çocuk sinema ile tanıştı

Mardin Büyükşehir Belediyesince hayata geçirilen “Çocuklar Sinema ile Buluşuyor Projesi” kapsamında, 14 bin çocuk sinema ile tanıştı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Büyükşehir Belediyesi olarak, güven ve huzurun sağlandığı şehrimizde özellikle öğrencilerimize yönelik çalışmalarımıza ağırlık verdik. Bölgenin en büyük ve en modern gençlik merkezini açarak genç öğrencilerin büyük bir eksiğini tamamladık. Öğrencileri, gençlik merkezinin tüm imkanlarından ücretsiz bir şekilde faydalandırıyoruz. Bunun yanında tüm ilçelerimizde yine bilgi evleri ve gençlik merkezleri yaptık ve yapmaya devam ediyoruz”
Yaman, “Öğrencilere yönelik hayata geçirdiğimiz birçok projenin yanında, ‘Çocuklar Sinema ile Buluşuyor’ projesi kapsamında özellikle şehir merkezinden uzak ilçelerde ki öğrencilerimizi sinema ile buluşturduk. Öğrencileri, öğretmenleri eşliğinden kontrollü bir şekilde okullarından alarak merkezde bulunan sinema salonlarına getirdik. Burada öğrencilerimize çeşitli ikramlarda bulunduk. Bu şekilde 14 bin 118 öğrencimizi sinema ile buluşturduk. İlk defa salonlarda sinema izleyen öğrencilerimizin mutluluklarına ortak olduk. Büyükşehir Belediyesi olarak kaynaklarımızı öğrencilerimizin mutluluğu için kullanıyoruz. Çünkü biliyoruz ki bir şehirde çocuklar gülüyorsa o şehir huzurlu ve mutludur.” Dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın