Öğrencilere “Sağlığım İçin” not defteri

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2018
  • Bu haber 393 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Öğrencilere “Sağlığım İçin” not defteri

Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Sağlığım İçin” Projesi ile gönderilen not defterleri Mardin ve İlçelerinde bulunan Ortaokulların 5. ve 8. Sınıflarına dağıtıldı.
Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen “Sağlığım İçin” Projesi ile Mardin ve İlçelerinde bulunan Ortaokulların 5. ve 8. sınıflar arasındaki öğrencilerin sağlık okuryazarlığını artırmak amacıyla minyatür çizimler ile oluşturulan not defterinde el hijyeni, sağlıklı beslenme, hareketli yaşam, akılcı antibiyotik kullanımı, ağız ve diş sağlığı, temel ilk yardım ve teknolojinin doğru kullanımı konuları bulunuyor.
“Sağlığım İçin” Projesi kapsamında hazırlanan not defterleri, amacına uygun olarak, İl Sağlık Müdürlüğü Sağlık Hizmetleri Başkanlığına bağlı Sağlığın Geliştirilmesi Birimi tarafından Mardin genelinde bulunan Ortaokulların 5. ve 8. Sınıflar arasındaki öğrencilere 10 bin adet “Sağlığım İçin” not defteri dağıtımı yapıldı..
Ayrıca toplumda sağlık okuryazarlığını artırmak, sağlıklı yaşam bilincini geliştirmek amacıyla Sağlık Bakanlığı Sağlığın Geliştirilmesi Genel Müdürlüğü tarafından gönderilen Bin adet “Doğru Egzersiz Sağlıklı Yaşam” kitapçığı Mardin il Sağlık birimlerine, diğer kamu kurumlarına, ve aile sağlık merkezlerine bin adet kitapçık dağıtımı yapıldı.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın