Örnek Davranış

  • Haberin Tarihi: 22 Kasım 2018
  • Bu haber 536 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Örnek Davranış

Artuklu Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu müdürü, öğretmenleri ve öğrencileri Mevlid Kandili Haftası dolayısıyla Mardin Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ettiler.
Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir, Müdür Yardımcısı Esra Tom Ayan, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenleri Hüseyin Önen, Sevinç Arslan ve 7-K sınıfı öğrencileriyle öğrencileri Mevlid Kandili Haftası dolayısıyla Mardin Devlet Hastanesi’nde yatmakta olan hasta ve hasta yakınlarını ziyaret ettiler.

Hacı Suphiye Bölünmez İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şeyhmus Demir ziyarete ilişkin yaptığı açıklamalarda, “Her anlamda Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’i (SAV) çağrıştıran programları elimizden geldiğince topluma kazandırmaya çalışıyoruz. Tekrar bir Mevlit Kandil’i Haftası dâhilinde Mardin Devlet Hastanesi’nde yatan hastaları ve onları belki de günlerce bekleyen yakınlarını ziyaret ettik. Bu şekilde hastane ortamında tedavi gören hastaların bir nebzede olsa o atmosferden uzaklaştırıp manevi bir ortamda daha da rahatlamalarını sağlamaya çalıştık”.

Peygamber Efendimize yakışır örnek ümmet olmak ve öğrencilerimize hasta ziyaretinin önemini anlatmak amacıyla hastaları ziyaret ettiklerini dile getiren Demir, “ Hastanede yatan hastaların Mevlid Kandili’ni kutlayarak kendilerine öğrencilerimizin yanlarında getirmiş oldukları gül lokumu ve çeşitli hediyeleri takdim ettik. Akademik başarının yanında sevgi, saygı ve vefa da çok önemlidir. Böyle mübarek günlerde büyüklerimizi asla unutmamalıyız. İyiliği, güzel ahlakı, sevgiyi uygulayacak ve geleceğe taşıyacak olan sadece çocuklarımızdır. Bizler de bu vesile ile tüm hastalara acil şifalar diliyor, bizi tüm güler yüzüyle karşılayan, yardımcı olan hastane yönetimine ve ziyarete katılan tüm öğretmen ve öğrencilerimize teşekkür ediyorum” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın