AK Partili kadınlar öğretmenleri unutmadı

  • Haberin Tarihi: 24 Kasım 2018
  • Bu haber 557 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK Partili kadınlar öğretmenleri unutmadı

AK Partili kadınlar öğretmenler günü dolaysıyla çeşitli ziyaretler gerçekleştirdi.

AK Parti Artuklu ilçe Başkanı Gülbahar Mavidemir ve ekibi 24 Kasım öğretmenler günü münasebetiyle Artuklu ilçesine Bağlı Eryeri köyü Ortaokulu’nu ziyaret ederek öğretmenler gününü kutladı.

Ziyaret esnasında bir açıklama yapan Başkan Mavidemir, İslam dini hem okumayı hem de okutmayı emretmiş ve mesleklerin en saygınları arasında sayılan öğretmenliğe gereken değeri göstermiştir. dedi.

Başkan Mavidemir açıklamasında, “Mensubu olduğumuz İslam dini, okumaya, eğitim-öğretime büyük önem vermiş, daha gönderilen ilk ayetlerde “Oku” emriyle hem okumayı hem de okutmayı emretmiş ve mesleklerin en saygınları arasında sayılan öğretmenliğe gereken değeri göstermiştir. Yüce Allah Kur`an-ı Kerim’in Âl-i İmran Suresi 164. ayetinde, Peygamberini kitap ve hikmeti öğreten bir muallim (öğretmen) olarak gönderdiğini bildirmiştir. ‘Allah beni bir muallim (öğretmen) olarak gönderdi’ diyen Hz. Peygamber (sas) de Medine’ye hicretinden önce Mus’ab b. Umeyr’i, Medinelilere İslam’ı ve okuma yazmayı öğretmesi için Öğretmen olarak gönderdi.
“Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur. Bu iki ordunun her ikisi de kıymetlidir, yücedir.” vecizesinde de açıkça ortaya koyduğu gibi öğretmenlerimiz, geleceğimizi şekillendiren, yetiştirdiği nesillerle geleceğimize yön veren kutsal bir meslek grubunun mensuplarıdır. Çağımızda bilgili olmak ve bilgiyi etkin kullanmak çok büyük önem arz etmektedir. Ülkelerin en önemli gücünü bilgili ve nitelikli insanlar oluşturmaktadır. Bu nitelikli insanları yetiştirmekte değerli öğretmenlerimizin en önemli görevlerindendir.
Bu zorlu ve meşakkatli görevi yerine getiren tüm değerli öğretmenlerimizin “Öğretmenler günü”‘nü kutluyor,terör olayları nedeniyle şehit olan tüm şehit öğretmenlerimize Allah’tan rahmet diliyorum.” dedi.

AK Partili kadınlar beraberlerinde getirdikleri çiçek ve çeşitli hediyeleri okul öğretmenlerine takdim etikten sonra hatıra fotoğrafı çekerek öğretmenler gününü kutladılar.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın