Diş Hekimleri Günü Kutlandı

  • Haberin Tarihi: 24 Kasım 2018
  • Bu haber 428 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Diş Hekimleri Günü Kutlandı

Mardin’de 22 Kasım Dünya Diş Hekimleri Günü dolayısıyla, Diş Hekimlerine karanfil hediye edildi.
Mardin İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde, Mardin ve Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerinde, İl ve İlçe Hastanelerinde, İlçe Sağlık Müdürlüklerinde ve Toplum Sağlığı Merkezlerinde görev yapan tüm diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Günü kutlandı.
Kamu Hastaneleri Hizmetleri Başkanı Uzm. Dr. Murat Sinanoğlu; Mardin ve Kızıltepe Ağız ve Diş Sağlığı Merkezlerine ziyarette bulunarak bu merkezlerde görev yapan diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Gününü kutladı.
Mardin İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz: “Bireylerin fiziksel sağlığı vücuttaki tüm organ ve dokuların sağlıklı olması ile mümkündür. Bu nedenledir ki ağız ve diş sağlığını bozan faktörler bireyin genel vücut sağlığını da doğrudan etkilemekte, diş çürükleri ile dişeti hastalıkları diğer hastalık risklerini arttırmakta olduğundan dış ortamla ilişkili olan ağız ve dişlerimizin sağlıklı olması oldukça önemlidir. Tüm sağlık konularında olduğu gibi ağız ve diş sağlığı ile ilgili hastalıklarda da tedaviden çok koruyucu önlemlere ağırlık verecek çalışmalar yürütüyoruz. Sağlıksız bir ağız insanın hem iş hem de özel hayatını olumsuz etkiler. Sağlıklı bir toplum olmak için herkesin ağız ve diş sağlığına daha fazla özen göstermesini, bunu için de diş temizliğinin ve belli aralıklarla diş hekimi kontrolünden geçmenin önemli olduğu bilincine varmasını diliyoruz. Kişilerin ağız hijyenine önem vermelerinin sağlanması, doğru ve düzenli fırçalama alışkanlığının edinmesi, diş ipi kullanımının yaygınlaştırılması gereklidir. Sağlık Bakanlığımız ağız ve diş sağlığını, bu hizmeti sunan hekimlerimizi ve çalışanlarımızı çok önemsemekte ve diş hastalıklarının önlenmesi için çeşitli çalışmalar düzenlemektedir. Bizler de hekimlerimizle ve yöneticilerimizle beraber çalışmalarımızı yapmaktayız. Bütün diş hekimlerinin Dünya Diş Hekimleri Gününü kutluyorum.” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın