Dillerin ve Dinlerin Korosundan muhteşem konser

  • Haberin Tarihi: 26 Kasım 2018
  • Bu haber 250 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Dillerin ve Dinlerin Korosundan muhteşem konser

24 Kasım öğretmenler günü nedeniyle il milli eğitim Müdürü Yakup Sarı başkanlığında kurulan organizasyon programı son veda günü Mardin Artuklu Üniversitesi çok amaçlı toplantı salonunda verilen konserle son buldu.
Mardin Büyükşehir belediyesine ait konsertuvarı, “Dillerin ve dinlerin” Konseri
Şef Seçkin Mataracı yönetimindeki gerçekleşen “Türkçe, Kürtçe, Arapça, Süryanice ve Ermenice türküleri icra edildiği muhteşem konserde sanatçıları ayakta alkışlandı.
Konsere katılan Mardin Valisi ve Büyükşehir belediyesi başkanı Mustafa Yaman Eşi Gülseren Yaman, İl Emniyet Müdürü Hasan Onar, İl Milli Eğitim Müdürü Yakup Sarı, ilçe kaymakamları, bürokratlar ve Kırklar kilisesi başpapazı Gabriel Akyüz ile bazı ilçelerden gelen Süryani rahip ve Süryani din adamları katıldılar.
Konserde hazır bulunan ve Mardin görmeye gelen TRT Sanatçısı Münevver Özdemir sahneye davet edilerek bir türkü söyledi.

Büyükşehir belediyesine ait grup şarkı ve türkülerden sonra ilahiler okurken, Kırklar Kilisesi kızlardan oluşan Süryani ilahi grupta ilahiler söyleyerek geceye renk kattılar.
Konserden sonra bir açıklama yapan Mardin Valisi ve Büyükşehir belediye başkan vekili Mustafa Yaman, “24 Kasım öğretmenler günüdür. Valilik olarak birkaç günden beri yıllarını eğitim, öğretim hizmet çalışmalarında olan öğretmenlerimizi unutmayarak ekiple birlikte evlerinde ziyaret ettik çocuklarını kucakladık, onlarla sohbet ettik İl Milli Eğitim Müdürümüz Yakup Sarı hazırladığı program gerçekten çok sevindiricidir. Milli Eğitim olarak Çeşitli etkinlikler yapıldı Son olarak ta hazırlanan Belediyemize ait olan Diller ve dinler korusu öğretmenlerimize verdiğimiz müzik ziyafeti öğretmen ve ailelerine konser verdik, Bu konser çok önemli bir topluluktur çünkü dünyanın en önemli şehirlerden birisi olan Mardin dillerin ve dinlerin şehri olarak biliniyor, bizde ayırım yok, hepimiz kardeşçe asırlardır yaşıyoruz. Bu hoşgörü nasıl ki asırlardır var olmuşsa yinede var olacaktır” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın