AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Beli oldu

  • Haberin Tarihi: 27 Kasım 2018
  • Bu haber 456 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
AK Parti Büyükşehir Belediye Başkanı Beli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti TBMM Grup Toplantısı’nda partisinin 20 belediye başkan adayını açıkladı. AK Parti’nin Mardin Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Vejdi Kahraman oldu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Aralık ayı ile birlikte yeni bir yatırım ve istihdam seferberliği başlatarak 2019’a güçlü bir giriş yapacağız.” dedi.

“Özellikle büyükşehirlerde CHP, AK Parti’nin adaylarını açıklamasını bekliyor. Ona göre aday açıklayacaklarmış çünkü mihenk taşı AK Parti.” diyen Erdoğan, “Bunların kafasında ‘Bu şehri kim daha iyi yönetir’ diye bir düşünce kesinlikle yok. Bunun yerine AK Parti’nin ve diğer partilerin oylarını alabilecek aday bulma cinliğine kafa yoruyorlar.” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, AK Parti’nin büyükşehir belediye başkanlığı için Mardin’de Mehmet Vejdi Kahraman’ı büyükşehir belediye başkan adayı gösterdi.

MEHMET VEJDİ KAHRAMAN KİMDİR?

Mehmet Vejdi Kahraman, 1962’de Mardin’de doğdu. İlk ve orta öğrenimini Mardin’de tamamladı.Tarım, inşaat ve sanayi alanındaki ticari faaliyetlerini sürdüren Mehmet Vejdi Kahraman, bölgesinin bilimsel ve teknik yeniliklerle tanışmasına önayak olarak birçok firmada yöneticilik yaptı. Otuz yıldan beri iş hayatının yanında birçok sivil toplum kuruluşlarında görev aldı.Mardin’de mesleki oda ve birliklerde aktif olarak çalıştı. 2011’de Mardin Ak Parti millet vekili aday adayı ve 2014 yerel seçimlerde Mardin Ak Parti Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldu.Mehmet Vejdi Kahraman evli ve 5 çocuk babasıdır.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın