Belediye yaşlıları unutmadı

  • Haberin Tarihi: 28 Kasım 2018
  • Bu haber 218 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Belediye yaşlıları unutmadı

Mardin Büyükşehir Belediyesi sosyal sorumluluk projelerinde özellikle dezavantajlı grupları önemseyen çalışmalarını sürdürüyor.
Bu bağlamda çocuğundan kadınına, engellisinden gencine kadar farklı grupların mutlu olması hedefiyle çalışmalar yapan Büyükşehir Belediyesi yaşlı vatandaşların da yanında oluyor.
Büyükşehir Belediyesi 2 yıl sürede 7 bin civarında yaşlı ve bakıma muhtaç vatandaşın öz bakımlarını, evde temizliklerini ve ibadethanelere taşınmasını sağladı. Bunun yanında toplu ulaşımda da 65 yaş üstü yaşlı vatandaşların ücretsiz faydalanabilmeleri için tüm olanaklar kullanıldı.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Mustafa Yaman, “Sosyal belediyeciliği en iyi şekilde yerine getirdik. İlimizde her yönüyle çalışmalarımızı yapıyor ve hemşehrilerimizin beklentilerini yerine getiriyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızı sürekli dinliyor ortak akıl ile şehrimizi yönetiyoruz. Bizler sosyal sorumluluklarımızı da her zaman ön plana aldık. detaylı çalışmalar ile sosyal sorumluklarımızda çığır açtık. Gerek “mardinmasa” birimi, gerekse Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığımız ile özellikle dezavantajlı vatandaşlarımızı hiç unutmadık. Bu konuda yaşlı vatandaşlarımızı da her zaman ön plana aldık”
Yaman, “Biz ilimizde kimse yalnız olmayacak diyerek yaşlı ve bakıma muhtaç hemşehrilerimizin her zaman yanında olduk. Yaptığımız çalışmalar ise beğeni kazandı. hükümetimizin ve devletimizin inisiyatifiyle başladığımız görevden bu yana geçen 2 yılda 7 bine yakın yaşlı hemşehrimizin öz bakımlarını, ev temizliklerini sağladık.
Öte yandan ibadethanelere de yaşlı vatandaşlarımızı taşıdık. Ulaşımda 65 yaş üstü hemşehrilerimizin ücretsiz kullanımını sağladık ve bunu hassasiyet ile takip ettik. Belediyemiz bu tür çalışmalara devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın