Artan ailesi yetkililerden yardım bekliyor

  • Haberin Tarihi: 30 Kasım 2018
  • Bu haber 1376 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Artan ailesi yetkililerden yardım bekliyor

Nusaybin ilçesinde etkili olan sağanak yağış nedeniyle evlerini su basan ve eşyaları kullanılamaz hale gelen Artan ailesi, yetkililerden yardım bekliyor.

 


Nusaybin’in Yeni Turan Mahallesi Değirmen çıkmazında Artan ailesinin ikamet ettiği ev bir harabeyi andırıyor. İlçede etkili olan sağanak sonrası ev sular altında kaldı. Evin içinin suyla dolması sonucu eşyalar kullanılamaz hale geldi.

Kalp Hastası olan Kadriye Artan, eşi ve çocuklarıyla yaşadığı evde yetkililerden yardım bekliyor. 2 kız, 2 erkek 4 çocuğu olan artan ailesi bir çocuğunun Asker, bir kızının da üniversitede okuduğu belirtildi.

Yetkililerden yardım bekliyoruz
Artan, ” Evin girişi bir metre su doluyor. Ev su dolunca eşyalar mahvoldu. Bilgi yetersizliğinden dosya reddedildi. Su baskınında kimse bize yardımcı olmuyor. Avrupa deyince Avrupa’daki bütün ülkelerinden daha güçlü bir ülke Türkiye. Neden kimse bize yardımcı olmuyor, bende şaşırıyorum. Bodrum katında yaklaşık bir metre su doldu. Orda 25 bin liraya yakın Ayakkabılarımız da vardı hepsini çöpe attık. O ayakkabıları satıp geçimimizi öyle sağlıyorduk. Marsu ekipleri gelip inceleme de yaptılar. Zarar tespiti yaptılar. Zarar tespit komisyonunun raporunda bu bilgiler var. Ama geri dönüş olmadı. Mağduruz, yetkililer bize el uzatsın. 18 yıldır kalp hastasıyım geçen hafta sonu Ankara’dan doktordan döndüm. Benim su ile temas etmemem lazım. Bizi neden bu kadar mağdur ediyorlar anlamadım. Son 6 yıldır her kış biz bunu yaşıyoruz. Herhangi bir gelirimiz yok. Sadece Yeşil kartımız var. Eşim Şoför iş olduğunda çalışıyor. Uzun süredir işsiz. Sayın valimizden mağduriyetimizin giderilmesini talep ediyorum. Çok mağdur olduk. İnşallah yetkililer sesimizi duyup, mağduriyetimizi giderirler. Perişan bir haldeyiz.” Dedi.

MARSU raporunda, “Sokağa çıkma yasağı sürecinde Yeni Mah Değirmen Çıkmazı No: 3’te Kadriye ARTAN adlı vatandaşın evi kış mevsiminde yağmur suyunun bodrum ve eve girmesi sonucu bir metre miktarında su birikmiş olduğundan ekiplerimiz tarafından tahliyesi sağlanmıştır. Bu su baskınından dolayı evde bulunan Gıda ürünleri kullanılamaz halde olduğu, beyaz eşyaların zarar gördüğü, halı gibi ev eşyalarının çürüdüğü, bodrum bölümünde ise 25 (Yirmibeş) bin Tl civarında ayakkabı kullanılamaz duruma geldiği görülmüştür. Ekiplerimizin gözlemlerinde tahmini 50 (ellibin) bin tl civarında zararın meydana geldiği gözlemlenmiştir”

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın