Vali Yaman’dan Muhteşem Sergi

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018
  • Bu haber 212 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Vali Yaman’dan Muhteşem Sergi

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Mardin’in tarihi güzelliklerini ölümsüzleştirdiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı.

Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Yaman, Mardin’in tarihi güzelliklerini ölümsüzleştirdiği fotoğraflardan oluşan bir sergi açtı. Hafta sonlarında Mardin’de fotoğraf gezisine çıkan ve fotoğraflar çeken, Mardin Valisi Mustafa Yaman, çektiği fotoğraflardan oluşan Masal Şehri Mardin Fotoğraf Sergisini Mardin Müzesi Fotoğraf Galerisi’nde açtı. Sergi 10 Aralık 2018 tarihine kadar açık kalacak.

Vali Yaman’ın fotoğraf sevgisi Mardin Valiliği’nde fotoğrafçı olarak görevli olan Sümer Yüksel, Mustafa Kılıç ve Kerim Kan’ı da buluşturdu. Vali Yaman ile birlikte fotoğraf çekmeye çıkan ekip, fotoğraflarında Masallara konu olacak kadar büyülü kent Mardin’in tarihi güzelliklerini ölümsüzleştirdi.

Vali Yaman’ın fotoğraflarından oluşan Masal Şehri Mardin Fotoğraf Sergisi’nin açılışına Mardin Valisi Mustafa Yaman ile birlikte Mardin Tugay Komutanı Fedai Ünsal, Mardin il Emniyet Müdürü Hasan Onar, daire müdürleri, vatandaşlar ve sanatseverler katıldı.

Mardin’in tarihi güzellikleri ele masallara konu olan bir kent olduğunu belirten Mardin Valisi Mustafa Yaman, “Tarihi yapıtları ve taş sanat alanındaki motifleri ile emsali olmayan bir güzelliğe sahiptir Mardin. Sizler de biliyorsunuz ki bugün birçok filmlere, dizilere, romanlara şarkılara konu olmuştur Mardin. Mardin’i tanımamız, burada görev yapmamız vebu kentle bu kadar yakından tanışmamız bizim için çok büyük bir şanstır, mutluluktur. Mardin’i tanıtmaya bundan sonra da devam edeceğiz. Herkesin bu muhteşem kenti görmesi ve tanıması lazım. Bu tarih kokan kente bir kez gelmemiş olmak büyük bir eksikliktir. Bunları Türkiye’ye ve dünyaya anlatmamız, bu güzel kentimizi en iyi biçimde tanıtmamız lazım” diye konuştu.

Sergiyi gezen Mardin Tugay Komutanı Fedai Ünsal “Masal Şehri Mardin Karma Fotoğraf Sergisini gezdim. Sergi tek kelimeyle bir harika” dedi.

Vali Yaman’ın eşi Gülseren Yaman ise eşinin çektiği fotoğrafları tek tek gezerek hayranlıkla izledi. Gülseren Yaman, eşinin çektiği fotoğrafların çok güzel olduğunu belirterek Vali Yaman’ı kutladı. Daha sonra açılışa katılanlar Vali Yaman ile toplu olarak fotoğraf çektirdi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın