Mardin’de “2. Aralıksız Kültür ve Sanat Günleri”

  • Haberin Tarihi: 3 Aralık 2018
  • Bu haber 255 defa okundu.
  • Bu Haberi Sosyal Medyada Paylaş:
  • Googleda Paylaş
  • Twitterda Paylaş
  • Facebookta Paylaş
Mardin’de “2. Aralıksız  Kültür ve Sanat Günleri”

Mardin Büyükşehir Belediyesince düzenlenen “2. Aralıksız Kültür ve Sanat Günleri” başladı.
Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi tarafından organize edilen programda kültür ve sanat alanında tanınmış 20 akademisyen, yazar, şair, müzisyenin katılımlarıyla aralık ayı sonuna kadar etkinlik gerçekleştirilecek.
Bu kapsamda Genlik Merkezi Toplantı Salonunda yazar Ayşe Acar, “yapay zeka” konusunda gençleri bilgilendirdi.
Mardin Valisi ve Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Yaman, gençlerimizin geleceğine yatırım yapıyoruz” ifadesini kullandı. Bu bağlamda önemli çalışmaları gençlik merkezinde gerçekleştirdiklerine değinen Yaman, “Büyükşehir Belediyemiz en başından beri şehrin gençlerinin en iyi ortamlarda olması için çaba vermektedir. ‘Gençlik varsa gelecek var’ sloganıyla gençlerimizin hak ettiği ortamları hazırladık. Bunlardan birisi de bölgenin en büyük gençlik merkezidir. Merkezimiz açılmasının akabinde şehre dokunan projelere imza attı. Aynı zamanda gençlerimizin ülkemizin alanında önemli isimleriyle tanışıp ufuklarının açılmasını sağladı.Bu noktada geçtiğimiz yıl yaptığımız “Aralıksız kültür ve sanat günleri” bu yılda ikinci defa düzenleniyor. Programa her birisi kendi alanında uzman ve yetkin konuklarımız gelerek öğrencilerimize bilgi ve birikimlerini aktarıyor”
Yaman, “Bu yıl ilk olarak ‘Yapay Zeka’ konusuyla Yazar Ayşe Acar’ı ilk olarak konuk ettik. Yazarımız gündemin en önemli maddelerinden ve gelecekte hayatımızda sıklıkla duyacağımız yapay zeka konusunu gençlerimize en dolu şekilde aktardı. Gençlik merkezimiz etkinlikleriyle şehrimize önemli katkılar vermeye devam edecek” dedi.

Anahtar Kelime:

Bir Yorum Yazın